GeriGündem Ruj lekesini çıkarma yöntemleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ruj lekesini çıkarma yöntemleri

Ruj lekesini çıkarma yöntemleri

Kadınların en çok şikayetçi olduğu lekelerden biri de ruj lekesi. Oldukça inatçı olmasıyla bilinen ruj lekeleri güzel geçmesi beklenen gecenize mahvedebilir. Ruj lekelerinden kurtulmak ise sanıldığının aksine çok da zor değil. Birkaç basit püf noktasını uygulayarak ruj lekelerine veda edebilirsiniz. Peki, ruj lekesi nasıl çıkar?

En çok tercih edilen makyaj malzemelerinden olan ruj, dudağınızdan başka bir yere bulaştığı zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor. Ruj lekesi ile karşılaştığınız takdirde ‘hayat kurtaran’ birkaç yöntemi uygularsanız, bu inatçı lekelerden kurulmanız içten bile değil. İşte, kadınların korkulu rüyası ruj lekelerini çıkarmada oldukça etkili birkaç yöntem…

RUJ LEKESİ NASIL ÇIKAR?

ETER KULLANMAYA NE DERSİNİZ: Ruj lekesi kumaşta bulunduğu zaman büyük sorunlar çıkartabiliyor. Özellikle de erkekler için, Merak etmeyin. Ruj lekesini kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için birçok yöntem bununsa da en kısa yöntem eter yardımı ile lekeyi çıkarmak olacaktır. Eter kumaşa bulaşan ruj lekesini kaldırmak için pratik bir yöntemdir. Lekenin yumuşamasına sökülmesine yardımcı olacak. Eter kullandıktan sonra kalan izleri sabun ve sıcak su yardımıyla tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

ASETON DA FENA BİR FİKİR DEĞİL: Eğer halınıza bulaşmış bir ruj lekesi varsa bunu aseton yardımı ile rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Asetonu bez yarımı ile lekenin kurumasını bekledikten sonra kullanmanızı tercih etmenizi öneririz. Kurumamış bir ruj lekesi halıya daha da yayılabilir. Aseton yerine de halıdan ve döşemeden ruj lekesi temizlemek için beyaz sirke kullanabilirsiniz.

BEYAZ SİRKE İLE MÜKEMMELE YAKIN SONUÇ: Beyaz sirke asidik yapısından dolayı boya sökmek için etkili bir yöntemdir. Döşemenizde veya halınızda ruj lekesi varsa bir kap içerisine su doldurup içine bir fincan da beyaz sirke ilave edip mikrofiber bez yardımıyla lekeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

RUJ LEKESİ YIKAYARAK ÇIKAR MI?

Bu konuda en çok sorulan sorulardan biri de ruj lekesinin yıkayarak çıkıp çıkmayacağı, bunun cevabı da ruj lekesinin bulaştığı yere göre değişmektedir. Sert yüzeylerden ruj lekesini temizlemek çok daha kolaydır. Herhangi bir temizlik eşyasıyla çıkartabilirsiniz ancak yumuşak yüzeylerde bu geçerli değildir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle