Gündem Haberleri

  RTÜK'e şikayet

  Hürriyet Haber
  29.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son iki hafta içinde ‘‘Alo 178’’i arayan çok sayıda kişi ilginç şikayetlerde bulundu. Banu Alkan'ın oynadığı reklamlardan şikayet eden bir izleyici, ‘‘Banu Alkan'ın yarattığı kendinden emin aptal sarışın rolleri gelişme çağındaki genç kızlarımızı olumsuz etkiliyor’’ dedi.

  RADYO ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) 178 şikayet hattını arayan polisler, Kanal D'de yayımlanan ‘‘Yılan Hikayesi’’ adlı dizideki polis karakterlerinden şikayet etti. Bazı izleyiciler de, bir şeker reklamının ‘‘yaşlıları bunalıma soktuğu’’ gerekçesiyle kaldırılmasını istedi. RTÜK'ün 178 hattına, son iki hafta içinde izleyicilerden ilginç şikayetler geldi. Alo 178'i arayan bazı kişiler de bazı televizyonların polis yürüyüşünü konu alan haberlerine tepki göstererek, ‘‘Abuk sabuk nedenlerle kanal kapatacağınıza, polise karşı tavır alan kanalları kapatın. Polis artık yürümeye başladı. RTÜK'e de yürüyecekler’’ dedi. Bayramda yalnız kalan yaşlı çifti konu alan şeker reklamı da izleyicilerden büyük tepki aldı. 178'i arayan bazı izleyiciler, reklamdan büyük rahatsızlık hissettiklerini ifade ederken, bazıları da reklamın ‘‘yaşlıları bunalıma soktuğunu’’ belirttiler.

  KIZLARI OLUMSUZ ETKİLİYOR

  Banu Alkan'ın oynadığı reklamlardan şikayet eden bir izleyici de, ‘‘Banu Alkan'ın yarattığı, kendinden emin aptal sarışın rolleri gelişme çağındaki genç kızlarımızı olumsuz etkiliyor’’ dedi. RTÜK'ü arayan bir izleyici ‘‘Kim 500 Milyar İster’’ yarışmasının çok heyecanlı olduğunu belirterek bundan şikayetçi oldu. ‘‘Ağırlığınca Altın’’ yarışmasını şikayet eden bir başka izleyici ise yarışmadaki soruların cevaplarının yanlış olduğunu öne sürerek, ‘‘kültürlü insanlar olarak bunların düzeltilmesini istiyoruz’’ dedi. ‘‘Aslan Payı’’ adlı yarışma programından şikayetçi olan bir izleyici de yarışmadan kazandığı ikramiyeyi alamadığını belirterek, ‘‘RTÜK, reklam payını alamadığı zaman ekran kapatıyor, vatandaşın hakkını neden korumuyor?’’ diye sordu.

  YA BİSİKLETE ÖYLE BİNERSE

  Bir izleyici, bisiklete ayakta binen çocuk görüntüsünün yer aldığı banka reklamının oğlunu çok etkilediğini belirterek, ‘‘Oğlum banka reklamındaki çocuk gibi bisiklete binmeye çalışıyor. Çocukları olumsuz yönde etkileyen bu reklamı kaldırın’’ dedi. Erzurum'dan arayan bir izleyici, 17 Aralık tarihinden itibaren TRT-3 yayınlarını bulamadıklarını belirterek, yayınların bulunması için RTÜK'ten yardım istedi. Bir TV sunucusunu şikayet eden bir başka izleyici ise ‘‘Torunlarım sunucunun şımarık hareketlerini taklit ediyor. Lütfen buna bir çare bulun’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı