Gündem Haberleri

  RTÜK’ün CHP’li üyelerini düşürün

  Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
  05.12.2014 - 02:05 | Son Güncelleme:

  Kanal A, RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyeleri Ali Öztunç ve Süleyman Demirkan’ın üyeliklerinin düşürülmesi için hem TBMM’ye, hem Üst Kurul’a hem de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

  Üst Kurul’un ilk toplantısında konuyu ele alacağı bildirildi. Kurul’da 5 üyenin kabul oyu vermesi durumunda Öztunç ve Demirkan’ın üyeliği düşecek. Bunun ardından Meclis’e başvurularak, boş CHP kontenjanları için yeniden seçim yapılması istenecek. Öztunç attığı tweet’te, “Üyeliğimizin düşürülmesi için girişimde bulunan AKP’li Üst Kurul üyeleri, RTÜK üyeliğimi düşürmeyen namerttir. Sizden korkan da namerttir” dedi, Hürriyet’e ise şunları söyledi: “Kanal A’nın son dönemde Atatürk ile ilgili yaptığı hakaret içeren programlara muhalefet ettik ve kanala ceza verilmesini istedik. Belli ki yaptığımız muhalefetten rahatsızlık duymuşlar. Biz üyeliğimizin düşürülmesinden korkmayız. İleri demokrasiden kastettikleri buysa yapsınlar. Atatürk’ü savunmaya devam edeceğiz. Bu dilekçede RTÜK Başkanı Davut Dursun’un ilgisi var mı yok mu bilmek istiyoruz.”

  DURSUN: İLK DEFA

  RTÜK Başkanı Davut Dursun ise böyle bir şeyin ilk defa olduğunu belirterek, “Bir yayın kuruluşu Üst Kurul üyeleriyle ilgili dilekçeyle başvuruyor. Hukukçu arkadaşlarımız konuyu inceliyorlar. Yayın kuruluşunun başvurusu da kurul toplantısında tüm üyelerin huzurunda değerlendirilecek” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı