Gündem Haberleri

  RTÜK’ten mahelle ağzı 'spor'a uyarı geldi

  İSTANBUL
  29.08.2006 - 10:22 | Son Güncelleme:

  RTÜK Başkanı Zahit Akman, dün TV kanallarının spor müdürlerine gözdağı verdi; "Çok sabrettik, ama artık bıçak kemiğe dayandı. Rating uğruna seviyesizliğe ve sporla bağdaşmayan üsluba izin veremeyiz" dedi.

  TV’lerin spor müdür ve sorumlularıyla Dedeman Oteli’nde toplantı yapan Akman, spor programlarında kişilik haklarına saygı duyulmadığını öne sürdü. Programcıların gençleri spora özendirecekleri yerde, tam tersine kendilerine çalıştıklarını da iddia eden RTÜK Başkanı Akman, "Önce uyarı, sonra para cezası, olmazsa lisans iptaline kadar gideriz" uyarısında bulundu. Akman şunaları söyledi: "Futbol sahalarına gençler gitmezse, çapulcular gider. Uyuşturucu kullananlar gider. Bundan sonra genel yayın yönetmenleriniz ile de görüşeceğim. Rating uğruna seviyesiz görüntülere göz yumamayız. Siz her programda, hakem, yönetici, futbolcu maç satıyor imasında bulunursanız kim inanır futbola? TV’den yorum yapmak kolay."

  Akman, kapatma cezası alan programların saatinde ceza olarak, atletizm, voleybol, basketbol gibi amatör spor dallarının yayınlanmasını isteyeceklerini de söyledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı