Gündem Haberleri

  Royal'den Hollande'a şok sözler

  Hürriyet Planet
  04.09.2012 - 13:09 | Son Güncelleme:

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’a eski sevgilisi Segolene Royal’den çok ağır eleştiriler geldi. Royal, Hollande’ın bir kadın düşkünü olduğunu ve cumhurbaşkanlığı döneminin kötü bir pembe diziye dönüştüğünü söyledi.

  Fransız Le Figaro gazetesine bir röportaj veren Royal, Hollande’ın şimdiki sevgilisi 47 yaşındaki Valerie Trierweiler ile olan söz savaşıyla ilgili haberlerin Hollande’a zarar verdiğini belirtti.

   

  Hollande’ın Mayıs ayında cumhurbaşkanlığına seçildiği dönemde bu mevkinin itibarını geri kazanmayı hedeflediğini hatırlatan Royal, “Bunlar François için iyi olmuyor. Durumu elinden geldiğince doğru şekilde idare etmeye çalışıyor ama siyasi saygınlığı bunlardan etkileniyor” dedi.

   

  Eski sevgilisiyle Fransa’nın 1995-2007 yılları arasında cumhurbaşkanlığını yapan ve kadın hayranlarıyla kurduğu gönül ilişkileriyle hatırlanan Jacques Chirac arasında bir kıyaslama da yapan Royal, Jacques’ın eşi Bernadette Chirac’ın, “Eşimin çevresinde kızlar dört dönüyor” sözlerini anımsattı. Royal, “Bunlar bazen aileler için iyi olmuyor” diyerek Trierweiler’ye sert bir mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

   

  ÖLDÜREN TWEET

  Royal’in destekçileri, Trierweiler’nin Haziran ayında yapılan parlamento seçimlerinde Royal’in rakibinin tarafını tutması nedeniyle bu sert mesajları hak ettiğine inanıyor. Sosyalist Parti’nin önde gelen isimlerinden Royal, seçimler öncesinde parti liderlerinin desteğini almıştı ancak Trierweiler’in tweet’leriyle destek verdiği başka bir aday karşısında koltuğu kaybetmişti.

   

  Royal, Le Figaro’ya verdiği röportajda yaşadığı yenilginin, “bir adaletsizlik, bir çarpışma, bir kaza” olduğunu belirterek, “Ben bunu hak etmedim. Birçok açıdan böyle bir aşağılamaya maruz kalmak benim için çok ağır bir şok oldu” diye konuştu.

   

  /images/100/0x0/55eae703f018fbb8f89e0a32"MANASTIRA YERLEŞMEYİ DÜŞÜNDÜM"

  Özel hayatının ve Hollande ve Trierweiler ile olan ilişkinin bütün boyutlarıyla haberlerde ve kitaplarda incelenmesinin kendisi için iğrenç bir durum olduğunu da söyleyen Royal, “Kameralardan uzaklaşmak için bir manastıra yerleşmeyi bile düşündüm. Ama sonra kalıp siyasi kariyerime odaklanmaya karar verdim” dedi.

   

  Royal, Hollande’ın kendisine Adalet Bakanlığı önerdiğini ancak meclis başkanı olma hırsı nedeniyle bu pozisyonu reddettiğini de ifade etti. Ancak Royal milletvekili seçilemediği için bu koltuğa da oturamadı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı