Gündem Haberleri

  Romeo & Juliet

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara'da, Romeo ve Juliet aşkını hatırlatan bir olay yaşandı. Sözlüsü Banu'nun öldüğünü öğrenen Kıvanç, ‘‘Mezarımız yan yana olsun’’ diye not bırakıp intihar etti.

  ANKARA'da Shakespeare'in birbirine kavuşamayan iki sevgilinin hikáyesini anlatan ünlü eseri Romeo ve Juliet'i hatırlatan bir olay yaşandı. Sözlüsü balkondan düşüp ölen genç hayatına son verdi.

  Balkonda ayağı kaydı

  15 yaşındaki Banu Y. önceki saat 24.00 sıralarında sinemaya gittiği teyzesiyle birlikte Kızılırmak Sokak'taki evine döndü. Ancak yanında anahtarı olmayan Banu, küçük kardeşi de uyuduğu için kapıyı açamadı. Üçüncü kattaki evine balkondan girmek isterken ayağı kayıp düşen Banu, kaldırıldığı Numune Hastanesi'nde 6 saat yaşatılabildi.

  Bir saat dayanabildi

  Banu'nun ölüm haberini alan sözlüsü Kıvanç Köksal öylece donup kaldı. Banu'nun evinin yakınında Nescafe isimli internet kafede çalışan 29 yaşındaki Köksal, bir saat sonra ruhsatsız tabancasını kafasına dayayarak kurşunu beynine sıktı. Kanlar içinde kalan genç yaşamını yitirdi.

  Herkesten özür diledi

  Olaydan sonra inceleme yapan polis, Köksal'ın Banu'ya duyduğu sevgiyi anlatan bir not buldu. Köksal'ın notunda, ‘‘Beni seven sevmeyen herkesten özür dilerim. Sizden tek bir dileğim var. Beni Numune Hastanesi'ne, Banu'nun yanına götürün. Mezarımız yan yana olsun’’ diye yazdığı görüldü.

  Son Romeo Leonardo

  KAYNAĞINI ilkçağ anlatısından alan bir efsane olan Romeo ve Juliet, Shakepeare tarafından 5 perdelik bir drama haline getirildi. Efsaneye göre, birbirlerini sonsuz bir aşkla severek gizlice evlenen Romeo ve Juliet, aileler arasındaki düşmanlık yüzünden mutlu olamayacaklarını düşünerek kurtuluşu ölümde bulurlar. Defalarca sahnelenen, çeşitli uyarlamaları sinemaya aktarılan Romeo ve Juliet filmlerinin sonuncusunda başrolleri Leonardo di Caprio ile Claire Danec oynadı (üstte). Yönetmenliğini Baz Luhrmann'ın yaptığı filmde rol alan diğer oyuncular ise John Leguizamo, Diane Verona ve Paul Sorvino.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı