GeriGündem Roman Mahallesi’nde ’uçan yaratık’ mevlidi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Roman Mahallesi’nde ’uçan yaratık’ mevlidi

Roman Mahallesi’nde ’uçan yaratık’ mevlidi
refid:9601928 ilişkili resim dosyası

Edirne’nin Romanların yaşadığı Gazimihal Mahallesi’nde "Geceleri uçan yaratıklar dolaşıyor" söylentisi, vatandaşları semtten kaçırma noktasına getirdi.

Geceleri değişik kılıklara giren uçan bir yaratığın dolaştığı dedikoduları üzerine, vatandaşlara moral vermek için toplu olarak mevlit okutuldu.

EDİRNE’de Romanların yaşadığı Gazimihal Mahallesi, geceleri değişik kılıklara giren uçan bir yaratığın dolaştığı dedikodusuyla çalkalanıyor. Bu söylenti kulaktan kulağa yayılınca, zanal içinde mahalle sakinlerini büyük bir korku kapladı. Bazı Gazimihal sakinleri, korku yüzünden oturduğu evlerinden taşınmayı tercih etti. Yaşanan panik üzerine devreye giren Edirne Romanlar Derneği Başkanı Erdinç Çekiç, mevlit okutmaya karar verdi. Mahallenin merkezine masalar kuruldu ve dev kazanlarda etli pilav pişirildi. Mevlide katılan yaklaşık 3 bin kişi hep birlikte el açıp 5 imamın okuduğu dualara amin dedi.

Son 15 gündür mahallelinin çeşitli yaratıklar gördüğünü öne süren Dernek Başkanı Erdinç Çekiç, şunlaır söyledi: "Mahallede bir yaratık korkusu hakimdi. Herkes uçan bir yaratık gördüğünü iddia etmeye başladı. Bu iddialarda mahalleliyi korkuya soktu. Biz çeşitli varlıkların olduğuna inanıyoruz. Halkımızın da buna yönelik bir talebi olunca, toplumun kendi içinde olan bir korkuyu yenmesi ve manevi huzur bulmak için mevlüt okutmaya karar verdik. Din adamları ile konuştuk ve mahallemizde kalabalık bir toplulukla birlikte mevlit okutuldu."

Edirne Müftüsü: Boş hayal üretiyorlar

Korkulacak bir durum olmadığını söyleyen Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, "İnsanlar hayal üretiyor. İnsana benzeyen bir varlıktan söz ediliyor. O zaman tespit edilsin, yakalansın. Ben Edirne Müftüsü olarak böyle bir şeye inanmıyorum. Halkın da inanmaması gerek" diye konuştu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle