GeriGündem Roma'daki kötü hava koşulları: 1 ölü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Roma'daki kötü hava koşulları: 1 ölü

İtalya'nın başkenti Roma'da, aşırı yağış yaşamı olumsuz etkilerken, bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Roma'da sabah erken saatlerde başlayan kuvvetli yağış, şehir içi ulaşımda sıkıntılar yarattı. Sri Lankalı 32 yaşındaki bir kişinin yaşamını yitirdiği, bir anne ve iki çocuğunun itfaiye ekiplerince kurtarıldığı açıklandı.
Başkentin özellikle güney kesimini etkisi altına yağışın yaklaşık 90 dakika sürdüğü ve metrekareye 74 mililitre yağış düştüğü ifade edildi. Aşırı yağış nedeniyle kent merkezindeki bazı kavşaklar ve altgeçitlerde oluşan su birikintilerinde araçların mahsur kaldığı görüldü.
Şehir içinde bazı otobüs seferleri durdurulurken, iki hatlı metronun bazı durakları ve tramvay hatlarından bir kısmının ulaşıma kapatıldığı, şenirde trafik sıkışıklığı yaşandığı bildirildi. Yağışın sebep olduğu sel dolayısıyla bazı okulların ve evlerin itafiye ekiplerince boşaltıldığı kaydedildi.
Roma Belediye Başkanı Gianni Alemmano'nun kentteki olumsuz koşullar nedeniyle Lazio Bölgesi Yönetimi Başkanı Renata Polverini'den acil afet durumu ilan etmesini ve iş yerlerine gidemeyenler olduğu için kamu hizmetinde çalışanların bugünlük izinli sayılmalarını talep ettiği belirtildi.
Bu arada, kötü hava koşulları yüzünden Roma'nın uluslararası havalimanı Leonardo Da Vinci'de de uçak seferlerinde aksamalar yaşandığı belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle