Gündem Haberleri

  Roma'da hayatını kaybeden Türklerin cenazelerinin nakli cumaya kaldı

  A.A.
  08.02.2006 - 15:37 | Son Güncelleme:

  Roma'daki otobüs kazasında yaşamını yitiren 12 Türk vatandaşının cenazelerinin, bugün İstanbul'a nakledilemeyeceği kesinleşti.

  Adli tıp raporlarının ve bürokratik işlemlerin tamamlanamaması nedeniyle cenazeleri İstanbul'a götürme işlemi büyük bir olasılıkla ancak cuma günü mümkün olabilecek. Cenazelerin nakline ilişkin bürokratik işlemlerin bitirilmesi ancak perşembe günü mümkün olabilecek, bu da cenazelerin THY'nin yarınki Roma-İstanbul seferine yetiştirilemeyeceği anlamına geliyor.

  Koç Holding grubunun, cenazeleri bir özel uçakla Türkiye'ye götürmesinin de söz konusu olabileceği ileri sürülüyor. Bu durumda cenazelerin yarın gece İstanbul'a nakledilmesi gündeme gelebilecek. Bunun mümkün olmaması durumundaysa Roma'daki Türk vatandaşlarının cenazeleri, THY'nin cuma günkü seferiyle TSİ 17.00 sıralarında İstanbul'a ulaşmış olacak.

  Bu arada kazada yaralanan Türk vatandaşlarının Roma'daki tedavileri devam ediyor. 18 yaralıdan Niyazi Aydoğan ve Baki Sayar, dün taburcu edilmişti. Gonca Sayar ve Rengin Aydoğan'ın da gün içinde taburcu edilmesi bekleniyor.
  Kazada ağır yaralanan Saime Mecikoğlu, Tuncay Erçetin, Derya Kaya Salman, Refik Aydoğan ve Melek Keleş'in sağlık durumlarıysa ciddiyetini koruyor.

  Öte yandan. otobüsün şoförü ve sahibi hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmada Roma savcılığıyla işbirliği yapan emniyet yetkilisi Rolando Marinelli, kazaya insan hatası ya da teknik bir arızanın yol açıp açmadığının araştırıldığını, ancak kazanın nedeninin henüz açıklık kazanmadığını belirtti. Marinelli, soruşturma sürdüğü için ayrıntılı bilgi vermedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı