GeriGündem Rolleri gerçek oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rolleri gerçek oldu

Rolleri gerçek oldu
refid:14820803 ilişkili resim dosyası

“Bir Aşk Hikayesi” adlı tiyatro oyununda rol alan tiyatrocu çift, oyun içindeki nikah sahnesinde gerçekten evlendi.

NİKAHLARI BÖYLE KIYILDI - Foto - galeri

Uluhan Kültür Merkezi oyuncuları Gülsüm Yücel (27) ve Oktay Aksoy (28) Kültür Merkezinde sahnelenen “Bir Aşk Hikayesi” oyununda rol aldı.
Yönetmenliğini Mustafa Buz'un yaptığı ve iki gencin evlenmek için yaşadığı sıkıntıları anlatan oyununun final sahnesinde, yaşadıkları zorlukları aşan gençler evleniyor.

Oyunda birbirlerini seven iki genci canlandıran Gülsüm Yücel ve Oktay Aksoy, final sahnesinde gerçekten nikah kıydırdı. Evlenmeye karar veren ve nikahlarını tiyatro oyununa denk getiren çiftin nikahını oyuna konuk sanatçı olarak katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki kıydı. Rol gereği yapılması gereken nikah, gerçek nikaha dönüştü.

“FARKLI BİR NİKAH OLMASINI İSTEDİK"


Gülsüm Yücel,  6 ay önce bir arkadaş ortamında tanıştığı Oktay Aksoy ile evlenmeye karar verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Eşimle farklı şeyler yapmayı seviyoruz. Zaten bizi bir araya getiren en önemli unsur bu. Nikahın farklı olmasını istedim. Bu konuyu eşime açtığımda olumlu karşıladı. Farklı yerlerde nikah kıydıran çiftler var. Biz de farklı bir şeyler olsun istedik. Tiyatro oyuncusu olduğumuz için böyle bir evlilik yöntemine karar verdik. Oyun için yoğun çalıştık. Oyun sürecinde birbirimizin farklı yönlerini öğrendik. Çok güzel oldu. Çok mutluyum. Ailemiz de anlayışla karşıladı.”

Oktay Aksoy da unutamayacakları bir yöntemle evlendiklerini, bu nikahın unutulmayacak bir hatıra olarak kalacağını ifade etti.

Gelinin babası Alim Yücel, böyle bir teklifi duyunca çok şaşırdıklarını, ama her zaman kızının verdiği karara saygılı olduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de, genç oyunculara destek olmak için oyuna katıldığını ve ilk kez böyle bir nikah kıymanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle