Gündem Haberleri

  Roj TV mektubunun incelenmesi tamamlandı

  DİYARBAKIR (A.A)
  25.01.2006 - 15:46 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanlığı tarafından Demokratik Toplum Partisi (DTP) üyesi 56 belediye başkanının, Roj TV için Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e yazdığı mektupla ilgili inceleme yapmak için gönderdiği müfettişler incelemelerini tamamladı.

  Aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak ve Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe'nin de bulunduğu 56 DTP'li belediye başkanının Rasmussen'e, Danimarka'dan yayın yapan terör örgütü PKK yanlısı Roj TV'nin kapatılmaması için gönderdiği mektupla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan inceleme sürüyor.

  Savcılık incelemesi devam ederken, İçişleri Bakanlığı'nca görevlendirilen ve geçen hafta Diyarbakır'a gelen 2 müfettiş de konuyla ilgili incelemelerini tamamladı. Müfettişler tarafından hazırlanan rapor, Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

  Raporun Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca devam etmekte olan inceleme dosyasına konulduğu bildirildi.
  Müfettişlerce hazırlanan rapor hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Savcılıkça incelemenin tamamlanmasından sonra belediye başkanları hakkında dava açılıp açılmayacağına karar verilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı