Gündem Haberleri

  Rögar çukurunda boğuldu

  Süleyman CÜZDAN- Ahmet ÖZMEN/ADANA, (DHA)
  01.08.2009 - 10:24 | Son Güncelleme:

  ADANA Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (ASKİ) işçisi 30 yaşındaki Muhammer Ergül, tıkalı kanalizasyonu açmak için girdiği rögar çukurunda, şebekeyi tıkayan taşı kaldırınca pis suya kapılıp, kayboldu. Ergül’ün cesedi, aynı yerin yakınlarında yaklaşık bir saat sonra bulundu.

  Olay, bugün saat 08.30'da Huzurevler Mahallesi’ndeki Kurttepe Metro İstasyonu yakınında meydana geldi. Kanalizasyon şebekesinde tıkanıklık şikayeti üzerine çevredeki rögar kapaklarını açarak kontrol eden ASKİ ekipleri, istasyon yakınındaki bir rögarın kapağını açtıklarında atık suyun az aktığını fark etti.

  Bunun üzerine 12 metrelik logar çukuruna giren 2 çocuk babası Muharrem Ergül, şebekeyi tıkadığını fark ettiğini büyük bir taşı kaldırdı. Logar çukuruna inerken beline güvenlik amacıyla halat bağlanmayan ve herhangi bir güvenlik önlemi almayan Ergül, taşı kaldırır kaldırmaz şiddetli pis su akıntısına kapılıp, sürüklendi.
  Bağırarak yardım isteyen Ergül, arkadaşlarının gözleri önünde kanalizasyon şebekesinde kayboldu.

  Rögar çukuruna inen arkadaşları Ergül’e ulaşamayınca, belediyenin arama kurtarma ekibi Cankur’a ve polise haber verildi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı arama sonucunda kanalizasyona girdiği yer yakınında Ergül'ün cesedi bulundu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı