Gündem Haberleri

  Rize'de labirent gibi üst geçit yapılıyor

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA)
  02.12.2009 - 11:29 | Son Güncelleme:

  Rize Belediye Başkanı AK Parti'li Halil Bakırcı, altından bir cadde ile dört şeritli karayolu geçen 300 metre uzunluğundaki yaya üst geçidinin labirent gibi olduğu eleştirilerine katıldığını söyledi. Başkan Bakırcı, şartlar gerektirdiği için köprünün bu şekilde yapıldığını belirtti.

  İŞTE EN İLGİNÇ ÜSTGEÇİDİN FOTOĞRAFLARI

  Karadeniz Sahil Yolu kent geçişinde yaya üst geçitlerinin yapımının önceden planlandığını belirten Başkan Halil Bakırcı, “Fiziki konumu itibariyle Atatürk Caddesi ile sahili birbirine bağlayacaksanız başka alternatifiniz yok. Mevcut köprüye ilave yaptık. Ayrıca aynı bölgede Kültür Merkezi ile Ticaret ve Sanayi Odası var. Bunlarla da bir şekilde bağlantısı olması gerekiyordu” dedi.

  İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nin çok yoğun kullanılan bir yer olduğuna dikkat çeken Başkan Bakırcı, “Sahilden, Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinden

  Rizede labirent gibi üst geçit yapılıyor
  Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı
  Kültür Merkezi’ne çıkmak isteyenler o köprüyü çok rahat kullanabilir. Üst geçidin biraz labirent gibi olduğu doğrudur. Ama şartlar bunu gerektirdi. Kültür Merkezi ile sahile ve Cumhuriyet Caddesi'ne hizmet verecekseniz böyle olmalıydı. İlginçliği de buradan kaynaklanıyor. Öyle zannediyorum ki Türkiye’nin en uzun yaya üst geçidi oldu” diye konuştu.

  ‘ÇEVRE DÜZENLEMESİ BİTİNCE ŞIK OLACAK’
  Yaya üst geçidinin tamamlanmasıyla Rize’nin üçte biri nüfusunun sahille barıştırılacağını vurgulayan Başkan Halil Bakırcı, “O bölgede karşıdan karşıya geçişler sırasında ölümlü trafik kazaları meydana geliyordu. Karşıya geçme ihtiyacını insanlar bir şekilde deniyordu. İlk yapılan üst geçitle kazalar sıfıra indi. 850 bin liraya mal olacak üst geçidi 1 ay sonra hizmete açacağız” dedi.

  Üst geçidin, etrafında yapılacak çevre düzenlemesiyle şık bir görüntüye kavuşacağını söyleyen Başkan Bakırcı, “Üst geçit orada olmasın diyenler de var. Sahile nasıl geçeceğiz? Helikopter ya da paraşüt mü kullanacağız? Bunun başka yolu yok” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı