Gündem Haberleri

  Rita’nın kaybolmasında esrarengiz iz

  Hürriyet Haber
  11.04.2016 - 07:11 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’le ilgili soruşturmayı sürdüren polis, ilginç bulgular elde etti.

  Antalya’da kuaför işleten 39 yaşındaki 2 çocuk annesi kadın, Antalya’da sahibi olduğu dükkânını sattıktan sonra gittiği İstanbul’da esrarengiz bir şekilde kayboldu. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, en son Winkler’le görüştüğü ve erkek arkadaşı olduğu iddia edilen A.K.S.’nin ifadesine başvurdu. A.K.S. Winkler’in Antalya’da bulunan işyerini sattıktan sonra İstanbul’a geldiğini belirterek “Onunla Çınarcık’a gittik. Orada ev almayı düşünmüştü. Bir hafta kaldık. Sonra o İstanbul’a döndü. Ben Çınarcık’ta kaldım. Bana bir veda mektubu yazmıştı. Ailesine verdim” dedi. A.K.S.’nin, ifadesinin ardından Almanya’ya gittiği belirlendi.

  Alman Rita neredeAlman Rita nerede


  OTEL BÖLGESİNDE

  Winkler’in annesinin polise “Mektuptaki yazı Rita’nın el yazısına benzemiyor” demesi üzerine mektup incelenmek üzere Almanya’daki anneden istendi. Polis, Winkler’in kaldığı otelden en son 10 Mart günü çıktığını tespit etti. Teknik çalışma yapan polis, burada ilginç bir ayrıntıya da ulaştı. A.K.S.’nin kullandığı aracın Winkler’in kaybolduğu iddia edilen gün, otel civarında olduğu tespit edildi. Soruşturmada Winkler’in Antalya’da kendisine ait işyerini sattıktan sonra üzerinde 200 bin TL’yle İstanbul’a geçtiği öğrenildi. Habertürk

  Etiketler: rita , Antalya , Kayıp , mektup , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı