Gündem Haberleri

  Ripley'in Cinayetleri

  Hürriyet Haber
  07.10.2003 - 16:45 | Son Güncelleme:

  Çağdaş edebiyatın büyük ustalarından Patricia Highsmith'in yarattığı "Bay Ripley" bir kez daha beyazperdede hayat buluyor. Ripley serisinin üçüncü kitabı olan Ripley's Game'den uyarlanan Ripley'in Cinayetleri (Ripley's Game) adlı film yönetmen Liliana Cavani'nin imzasını taşıyor. Ripley rolünde de John Malkovich var. Filmin müziklerini Ennio Morricone ustanın yaptığını da hatırlatalım.

  FİLMİN KONUSU

  Tom Ripley (John Malkovich), sahte Rönesans tabloları sayesinde sahip olduğu milyonlarca dolarla kaçtıktan üç yıl sonra bir soylunun kimliğine bürünerek kuzeydoğu İtalya’nın Veneto bölgesine yerleşir. Alımlı harpsikord virtüözü Luisa (Chiara Caselli) ile evlidir ve otantik villasında güzel sanatlardan müziğe, eşsiz manzaralardan mükemmel tatlara Veneto’nun tüm zevklerini yaşamaktadır.

  Ripley, bir gece katıldığı yerel bir partide ansızın egosunun rahatsız edildiğini hisseder. Zevkinin hor görüldüğü bir yoruma kulak misafiri olmuştur ve tüm dikkatini “suçlu”ya odaklar: bu kişi komşu kasabalı İngiliz çerçeveci ve aynı zamanda da ölümcül bir hastalığı olan Jonathan Trevanny (Dougray Scott)’dir. Sıradan bir sosyopatın fazla sertleşmeden halledeceği bu olay, Ripley için çok kurnaz bir plana hatta sonsuz bir lanete dönüşecektir...

  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen:Liliana Cavani
  Senaryo: Liliana Cavani
  Oynayanlar: Ray Winstone, John Malkovich, Uwe Mansshardt, Hanns Zischler, Paolo Paoloni

  Resmi sitesi: http://www.ripleys-game.com/

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı