Gündem Haberleri

  RHCP’ye özel sahne

  Gülbahar KARAKUŞ
  09.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Red Hot Chili Peppers hayranları için büyük gün geldi. Dünyaca ünlü grup bu akşam Santralİstanbul’da olacak, 500 metrekare üzerine kurulan özel sahnede konser verecek.

  ABD’Lİ müzik grubu Red Hot Chili Peppers, ilk kez Türkiye’deki hayranlarıyla buluşuyor. RHCP hayranlarının yıllardır beklediği konsere bu akşam Santralİstanbul ev sahipliği yapacak. Dev konser için Santralİstanbul’da günlerdir hummalı bir çalışma yürütülüyor. Hazırlıkları grubun kendi şirketi Megaforce ile konser organizasyonunu üstlenen Pozitif birlikte sürdürüyor. Türkiye’ye 20 TIR malzemeyle gelen Megaforce ekibi, 40 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek konser için 500 metrekare üzerine sahne kurdu. Sahne için 4 bin 500 metre çit kullanıldı. 1400 metrekarelik alana da çeşitli etkinlikler için 80 çadır kuruldu. Ayrıca alana 200 adet mobil tuvalet konuldu. Konserin elektrik ihtiyacı 25 jeneratörle sağlanacak ve tam 7 bin 350 metre kablo kullanılacak. Santralİstanbul’a yönlendirmeler de unutulmadı. Katılımcıların konser alanına rahat ulaşabilmesi için çevreye 200 yönlendirme tabelası ile 6 metre yüksekliğinde 6 yönlendirme kulesi yerleştirildi. Konser için grubun şirketinden 80 kişi, Pozitif’ten ise 1200 kişi çalışıyor.
   
  Aşçıları da geliyor
  Red Hot Chili Peppers, Türkiye’ye kendi aşçılarıyla geliyor. Grup için Santralİstanbul’a 200 metrekarelik dev bir mutfak kuruldu. Catering ekibi, grup üyeleri için burada yemek hazırlayacak.                         

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı