Gündem Haberleri

  Reuters muhabiri Birsen Altaylı Başbakan’a soru sordu takipçi sayısı patladı

  Hürriyet Haber
  03.06.2013 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuzey Afrika gezisi öncesinde Reuters muhabiri Birsen Altaylı’nın sorusu ve Erdoğan’ın bu soruya verdiği sert cevap gündemin ilk sırasına yerleşti.

  Birsen Altaylı'nın 'Gezi parkı olayları dış basında da büyük yankı uyandırdı. Muhalif güç olarak tanımlandı. Sizin de küçümsediğiniz ve olayların daha fazla arttığına dair söylentiler var. Aşırı güç kullandığını düşündüğünüz polis için alınmış bir önlem var mı?' sorusuna sinirlendiği görülen Başbakan soruya, “Yumuşatıcı ifadeler ne olabilir, bana öğretirseniz ben öyle konuşurum. Bütün toplum demeyin buna aklım yatmaz. Bütün illerde bu ideolojik yapıların uzantıları vardır. Onları ayağa kaldırmış olabilir. Sizin şunu görmeniz lazım. Bu ülkede ne yapılmadı da böyle bir adımı attılar. CHP yok, peki başka kim var. Tespiti yapabildiniz mi? Onların ideolojisi yok mu? Bizim evlerinde zorla tuttuğumuz yüzde 50 var. 'Aman sakin olun' diyoruz. Biz eğitimde yaptığımız yeniliklerle mi eleştiriyoruz. Oralarda hiç öyle bir pankart gördünüz mü? Siz işte buradan Reuters'ı böyle bilgilendiriyorsunuz. Böyle mesaj gönderiyorsunuz” şeklinde cevap verdi.

  İŞTE TÜRKİYE'NİN NEFESİNİ TUTARAK İZLEDİĞİ O DİYALOG  TAKİPÇİ SAYISI PATLADI

  Birsen Altaylı’nın Başbakan Erdoğan’a sorduğu soru sonrasında ise ilginç bir gelişme yaşandı ve basın toplantısı başlamadan önce 195 olan twitter’daki takipçi sayısı birden 15 bine, ve sonrasında 30 bine yükseldi.

  Altaylı'nın takipçi sayısı birkaç saat içinde ise 80 bini geçti.

   

  SEDAT ERGİN, FEHİM TAŞTEKİN VE MURAT YETKİN BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMALARINI DEĞERLENDİRDİ

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı