GeriGündem Reuters AK Parti'li vekilin sözlerini dünyaya duyurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Reuters AK Parti'li vekilin sözlerini dünyaya duyurdu

Reuters AK Parti'li vekilin sözlerini dünyaya duyurdu

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın 1 Kasım seçimlerinden sonra bazı medya kuruluşlarından hesap sorulacağını söylemesini Reuters dünyaya duyurdu.

Ünal dün katıldığı bir canlı yayında, “Çok rahat bir ortamda değiliz, ama 1 Kasım’dan sonra bunların tamamının hesabı sorulacak diye bekliyoruz. En azından ben bir milletvekili olarak bunun takipçisi olacağım" demişti.

”1 KASIM SEÇİMLERİNİN ADİLLİĞİNİ SARSIYOR”

Reuters Ünal'ın da sözlerine yer verdiği haberinde, Freedom House’tan Robert Herman’dan görüş aldı. Herman, “Koza İpek grubuna yapılan operasyon 1 Kasım seçimlerinin adilliğini sarsıyor” açıklamasında bulundu.

AYDIN ÜNAL NE DEMİŞTİ?:

Biraz da korkuları bundan kaynaklanıyor 1 Kasım’a giderken. 1 Kasım’dan sonra bunlara mutlaka ve mutlaka hesap sorulacak. Ak Parti’nin tek başına iktidar... Bunların hepsi suçtur. Nefret suçu, ayrımcılık suçu var. . Sözcü Gazetesi her gün hakaret ediyor. Siz bir şey söyleseniz, savunsanız kendinizi ’basına müdahale ediliyor’ deniliyor, dünyaya bu söyleniyor. Çok rahat bir ortamda değiliz, ama 1 Kasım’dan sonra bunların tamamının hesabı sorulacak diye bekliyoruz. En azından ben bir milletvekili olarak bunun takipçisi olacağım bunun sözünü verdim.