Gündem Haberleri

  Resepsiyonda türban gerginliği

  DHA
  30.10.2007 - 13:17 | Son Güncelleme:

  Gaziantep'te Valilik tarafından düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonu'na, aralarında merkez Şahinbey Belediye Başkanı AKP'li Ömer Can'ın eşi Belgin Can'ın da bulunduğu bazı türbanlı davetlilerin katıldığını fark eden İl Jandarma Komutanı Albay Ali Tapan ile diğer tüm subaylar eşleriyle birlikte salonu terk etti.

  Kentteki Grand Otel'de dün akşam gerçekleştirilen resepsiyona Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Asım Güzelbey, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Ekinci, Başsavcısı Kazım Arapoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Tapan, metropol ilçe belediye başkanları ve 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan üst rütbeli subaylar, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bürokratlar ve çok sayıda davetli, eşleriyle birlikte katıldı.

  Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ile eşi Ayşe Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Asım Güzelbey ile eşi Derya Güzelbey'in kapıda karşıladığı davetliler, daha sonra resepsiyonun verildiği salona geçti. Resepsiyonda bir konuşma yapan Vali Kamçı, “Bu bayram biraz yaslı bir bayram oldu. İnşallah böyle olumsuzlukları bir daha yaşamayacağız. Bu nedenle Cumhuriyet etkinliğimizin eğlence kısmını iptal ettik. Bu yılki kutlamalarda havai fişek gösterileri ve müziğe yer vermedik” dedi.

  Resepsiyona, aralarında Şahinbey Belediye Başkanı AKP'li Ömer Can'ın eşi Belgin Can'ın da bulunduğu bazı türbanlı davetlilerin katıldığını fark eden komutanlar, eşleriyle birlikte tek tek salonu terk etti. İl Jandarma Komutanı Albay Ali Tapan ile diğer tüm subaylar, böylece resepsiyonun 20'nci dakikasında salondan ayrılmış oldu. Bu dakikadan sonra resepsiyonda tek bir subay kalmadı.

  Vali Süleyman Kamçı, basın mensuplarının askerlerin salonu terk etmesi ile ilgili sorusu üzerine, “Öyle bir şey mi var? Haberim yok” demekle yetindi. Yaklaşık 2 saat süren resepsiyon, Türk bayrağı şeklinde hazırlanan pastanın kesilmesiyle son buldu.

  Adana'daki resepsiyona ise emekli subay olan AKP İl Başkanı Mustafa Attaroğlu eşsiz katılıp, kısa süre sonra ayrıldı.

  KIRKLARELİ'DE DE GERGİNLİK

  Kırklareli 55'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Baki Erdoğan, valilik tarafından verilen Cumhuriyet resepsiyonunda türbanlıların olduğunu görünce, erkenden salondan ayrıldı.

  Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Çoş, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Kültür Merkezi’nde dün akşam resepsiyon verdi. Vali Çoş konukları girişte karşılayarak hoş geldin dedi. Resepsiyona Kırklareli 55'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Baki Erdoğan da eşi ile birlikte katılarak protokol masasında yerini aldı. Protokolün yanındaki masada türbanlıların olması Tuğgeneral Erdoğan’ın dikkatini çekti. Konukların gelmesinden sonra Vali Hüseyin Avni Çoş giriş kapısından salona inerek protokol masasına geldi. Bu sırada Tuğgeneral Erdoğan, Vali Çoş’tan izin isteyerek salondan ayrıldı. Tuğgeneral Erdoğan’ın salondan ayrılmasından sonra davette bulunan diğer subaylar da eşlerini yanlarına alarak resepsiyondan ayrıldı.

  Resepsiyondan askeri erkanın ayrılmasından sonra Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Çoş masaları tek tek dolaştı. Davetin sonunda Vali Çoş tarafından pasta kesildi ve 10'uncu yıl Marşı söylendi.
  Cumhuriyet resepsiyonunda çok sayıda türbanlının olması nedeniyle askeri erkanın daveti terk ettiği ileri sürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı