Gündem Haberleri

  Reşadiye’deki kayıp çocuklardan 103 gündür haber yok

  Hürriyet Haber
  09.04.2016 - 13:35 | Son Güncelleme:

  TOKAT’ın Reşadiye İlçesi’nde 103 gün önce kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşçı için yapılan çalışmalardan sonuç alınamadı.

  Reşadiye’nin Çermik Mahallesi’nde oturan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kaan, geçen yıl 29 Aralık tarihinde saat 09.00 sıralarında evlerinden oynamak için dışarı çıktıktan sonra ortadan kayboldu.

  Bayram ve Dursun Kaan, evlerine dönmeyince, AFAD ve jandarma ekiplerinin de katılımıyla günlerce arama, polis ekipleri ise yüzlerce kişinin ifadesine başvurdu. İlçeye giriş çıkış yapan 4 bin aracın incelendiği tüm çalışmalara rağmen, çocuklar bulunamadı.

  DOLANDIRICILARIN HEDEFİ OLDULAR

  103 gündür kayıp olan çocukları için her iki aile ortak bir karar alarak çocukları bulana 100 bin lira para ödülü vereceklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından il dışından bazı kişiler aileleri arayarak çocukların yerini bildiklerini, parayı yatırmaları halinde söyleyeceklerini belirterek dolandırmak istedi.

  Öte yandan geçtiğimiz gün aileyi Karabük’ten arayan bir kişi de çocukların yerini bildiğini söyledi. Bunun üzerine aile bu kişiyi ilçeye çağırdı. Polis ekipleri gözetiminde bu kişinin gösterdiği yerde kazı çalışması yapıldı. Fakat burada yapılan kazı çalışmasında da çocukların izine rastlanmadı.

  YENİDEN ARAMA İSTİYORLAR

  Bu arada çocukların kaybolduğu günden itibaren arama çalışmalarının yoğunlaştığı Kelkit Çayı’nda, her iki aile yeniden arama yapılmasını istiyor. Çocuklar en son Kelkit Çayı kenarında görülmüş fakat tüm aramalara rağmen sonuç alınamamıştı. (Mustafa TURAPOĞLU/TOKAT - DHA)

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı