Gündem Haberleri

  Renkli kutlama

  Hürriyet Haber
  11.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Vakıflar haftası nedeniyle Antalya'da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bulgaristan, Gürcistan, Arnavutluk, Polonya ve Rusya ekipleri gösterileriyle nefes kesti

  Vakıflar Haftası, Antalya'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Hafta nedeniyle Cam Piramit'te düzenlenen gece, Uluslararası Noel Baba ve Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri için Antalya'da bulunan çeşitli ülkelerin halk oyunları ekiplerinin de katılımıyla tam bir şölene dönüştü. Türkiye başta olmak üzere Bulgaristan, Gürcistan, Arnavutluk, Polonya ve Rusya ekipleri gösterileriyle nefes kesti.

  HALKA AÇIK ETKİNLİK

  Zihinsel Yetersiz Çocuk Yetiştirme Vakfı, Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Noel Baba Vakfı'nın destek verdiği Vakıf Haftası etkinliği, halka açık yapıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği gecede, Türk ve yabancı çocukların da birbiriyle kaynaşması sağlandı. Gecede, zihinsel özürlü çocukların canlandırdığı köy düğünü ile Bulgaristan ekibinin yaptığı akrobasi gösterisi büyük ilgi gördü.

  Antalya'da bulunan çeşitli ülkelerin halk oyunları ekiplerinin de katılımıyla gösteriler tam bir şölene dönüştü. Bulgar ekibinin yaptığı akrobasi gösterisi çok beğenildi.

  Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği gecede, Türk ve yabancı çocuklar birbiriyle kaynaştı.

  Gecede, zihinsel özürlü çocukların canlandırdığı köy düğünü büyük ilgi gördü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı