GeriGündem Renault'tan afiş yarışması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Renault'tan afiş yarışması

İlköğretim okullarında iki yıldır Sokakta İlk Adımlar Yol Güvenliği Eğitim Projesi'ni sürdüren Renault, projeye katılan öğrencilerin katılabileceği bir afiş yarışması düzenliyor.

Öğrencilere yol güvenliği sorunu üzerine ‘‘ortak düşünme’’ alışkanlığının kazandırılmasını amaçlayan yarışma, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'daki toplam 121 okulun katılımına açık. Yarışmaya öğrencilerin ortak çalışmaları sunulacak.

Herkes İçin Güvenlik Afiş Yarışması'na son katılım tarihi 16 Nisan 2004, Cuma. Trafik sorununa duyarlı kişilerin oluşturacağı jüri, finale kalan eserleri belirledikten sonra, Mayıs ayı başında düzenlenecek olan büyük finalle birinci gelen sınıfı saptayacak. Birinci gelen sınıf, Fransa'ya gönderilecek. Öğrenciler burada hem Disneyland'ı gezecek, hem de Renault'nun uluslararası finaline katılarak, Türkiye'yi temsil edecek.

Renault 2002'de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da başlattığı Sokakta İlk Adımlar Yol Güvenliği Eğitim Projesi'ni, 2003-2004 Öğretim Yılı'nda Gaziantep ve Antalya'ya da taşındı. Proje yine bu yıl içinde Balıkesir'e de ulaştırılacak. Böylece eğitim projesinden yararlanan öğrenci sayısı iki yılda toplam 45 bini geçmiş olacak. Renault, çocuklara yol güvenliği bilincini kazandırmayı amaçladığı bu projeyi genişleterek sürdürmeyi planlıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle