Gündem Haberleri

  Ren’e düşmedi, ittiler

  İbrahim ERGÜL / DUİSBURG
  04.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ren Nehri’nde kaybolan 13 yaşındaki Can için günlerdir gözyaşı döken ailesi, görgü tanıklarının iddiasıyla sarsıldı: “Nehre ayaklarını sokmuştu. Çıkarken 16 yaşındaki bir arkadaşımız, Can’ı suya itti!”

  Almanya'nın Duisburg şehrinde, geçen salı günü Rheinpark yakınlarındaki demiryolu köprüsünün altında oynarken Ren Nehri’ne düşerek kaybolan Can Dip’in arkadaşları tarafından azgın sulara itildiği öne sürüldü. Can’ın suya düştüğü sırada yanında olan arkadaşı Hasan Yalay’ın babası Hasan Yalay, Dip ailesini ziyaretinde olayla ilgili şu iddialarda bulundu: “Oğluma ‘Ne biliyorsan anlat’ dedim. Polise birlikte giderek ifade verdik. Çocuğum ifadesinde; ‘Can, ayaklarını merdivenden inerek suya soktu. Beni de çağırdı. Ben gitmeyince o da geri çıktı. Çıkarken orada bulunan 16 yaşındaki diğer arkadaşımız Can’ı arkadan suya ittirdi’ dedi.” Olayın görgü tanığı küçük Hasan da Can’ın düştüğü yeri göstererek yaşadıklarını tek tek anlattı.

  İLGİSİZLİĞE İSYAN

  Baba Ali Dip ise ilgisizliğe isyan etti. Dip, olay günü sadece iki saat arama yapıldığını belirterek, “Buraya bir köpek düşse mutlaka bulunurdu. Hiçbir yetkili bize sahip çıkmıyor. Biz sahipsiz miyiz? Çocuğumuzun cansız bedenine razıyız. Yeter ki bulunsun” diye konuştu. Aileyi olay yerinde ziyaret eden Duisburg Kriminal Dairesi yetkilileri, her türlü çalışmanın yapıldığını, olay yerine yakın kameralarda görüntü olup olmadığının araştırıldığını belirttiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı