Gündem Haberleri

  Rektörü çarptılar

  Hürriyet Haber
  26.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uludağ Üniversitesi rektörünün kredi kartlarını çalan hizmetçi ile kocası, 2.7 milyar liralık harcama yapıp, kayıplara karıştılar.

  Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayhan Kızıl ve eşi Nuran Kızıl, geçen ay Avrupa seyahatine çıktı. Uludağ yolundaki villalarında hizmetçi olarak çalışan Yasemin ve Levent Yazıcıoğlu çifti de 3 günlük izin aldı.

  Bu arada Rektör Kızıl’a Vakıfbank ve Garanti Bankası'ndan gönderilen kredi kartları, arkasından da şifreleri geldi. Kredi kartları alan Yazıcıoğlu çifti, 2 yaşındaki oğullarını Bursa' daki babaannesinin yanına bırakarak kayıplara karıştı.

  Ekstreler geldi

  Bir süre sonra kredi kartlarının ekstreleri gelmeye başlayınca, hizmetçilerin, kartları alarak kaçtıkları anlaşıldı. Yazıcıoğlu çiftinin Garanti Bankası kartıyla 2 milyar 461 milyon, Vakıfbank kartıyla da 250 milyon lira para çektikleri, alışveriş yaptıkları ortaya çıktı.

  Çok şaşırdılar

  Prof. Dr. Ayhan Kızıl yurtdışında olduğu için eşi Nuran Kızıl, Osmangazi İlçesi Jandarması'na başvurarak şikayetçi oldu. Nuran Kızıl, ‘‘Onlara çok güveniyorduk. Kartların kullanımını geç de olsa iptal ettirdik ancak, bu süreçte nakit para çekilmiş, alışveriş yapmışlar. Kendilerinden sonra evde 'İnsan kazanma sanatı' isimli kitabı bulduk’’ dedi. Yazıcıoğlu çifti aranırken, Garanti Bankası'ndan verilen kredi kartının limitinin doldurduğu, ancak Vakıfbank kredi kartında 500 milyon lira daha limit olduğu öğrenildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı