GeriGündem Rektör Süleyman Okudan tutuklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rektör Süleyman Okudan tutuklandı

Okyanus operasyonu kapsamında gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi Rektörü Süleyman Okudan tutuklandı.

REKTÖR TUTUKLANDI / FOTO GALERİ

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, ‘Okyanus’ operasyonu kapsamında bu sabah tutuklandı. Aynı operasyonda adliyeye sekedilen diğer sanıklardan 16 kişinin de tutuklanmasına karar verildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 8 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği ‘Okyanus’ operasyonunun üçüncü dalgasında pazartesi günü ‘ihaleye fesat karıştırdığı’, ‘reşvet aldığı’ ve ‘çıkar amaçlı suç örgütü yöneticisi’ olduğu iddiasıyla 33 kişiyle birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan da gözaltına alındı. Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'nde sorgulanan zanlılardan 4'ü serbest bırakılırken 30'u dün sabah soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevkedildi.

Zanlılar bu sabaha kadar süren sorguları sonunda tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ve 16 kişi tutuklanırken, 13 zanlı da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Rektör Prof. Dr. Selüyman Okudan ve diğer zanlılar, çete suçlarına bakan Adana Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

‘ADALETE GÜVENLEK LAZIM’

Tutuklanan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Okudan ile birlikte 17 kişi, saat 12.00’de Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki işlemlerinin bitmesi üzerine Adana Adliyesinin ön kapısından sıkı güvenlik önlemleri altında çıkartıldı. 2 polis memurunun kolları arasında dışarı çıkartılan Rektör Prof.Dr. Okudan’ın yorgun olduğu gözlendi. Prof. Dr. Okudan, gazetecilerin, “Söylemek istediğiniz bir şey var mı? Tutuklanmanızı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorularına gülerek, “Şüpheli olarak gözaltına alındık. Adalete güvenmemiz lazım. Adalete güveniyorum. Şu anda söylenecek bir şey yok. Daha sonra açıklama yapacağım” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle