Gündem Haberleri

  Rektör Aşkın Baykal'ı ziyaret etti

  ANKARA (A.A)
  03.02.2006 - 14:22 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın yaşadığı acı olayların kişiliğine, onuruna, şerefine halel getirmediğini, tam tersine Türkiye'nin yaşadığı olumsuzlukların anlaşılmasına katkı sağladığını söyledi.

  Rektör Aşkın, eşi Oya Aşkın ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı makamında ziyaret etti. Görüşme sonrası bir açıklama yapan Baykal, Aşkın'ın acı olaylar yaşadığını ve haksızlıklara maruz kaldığını ifade ederek, buna karşın vakarla, onurla ve başı dik bir şekilde durduğunu belirtti. Yaşadığı acı olayların Aşkın'ın kişiliğine, şerefine, onuruna hiçbir halel getirmediğini belirten Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Tam tersine yaşadığı olaylar Türkiye'nin olumsuzluklarının ortaya çıkmasına, anlaşılmasına yardımcı olmuştur. Bu olumsuzlukların toplum tarafından reddedildiğinin, benimsenmediğinin ortaya çıkmasına vesile olmuştur.
  Bu gelişmeler sonucunda Türkiye bugün dünden daha çok hukuk bilincine sahip, haksızlığa maruz bırakılan insanlara sahip çıkma sorumluluğunu kanıtlamış bir toplum haline gelmiştir. Bu da sayın Aşkın'ın kişisel olarak yaşadığı acı olayların Türkiye adına sevindirici olumlu bir katkıyı beraberinde getirdiğini göstermiştir.”

  BAYKAL'A TEŞEKKÜR

  Rektör Yücel Aşkın da dava sürecinde Baykal başta olmak üzere, CHP'lilerin yakın bir ilgi gösterdiğini ve bu nedenle teşekkürlerini, minnet duygularını ifade etmek için ziyarette bulunduğunu söyledi.

  Dava sürecinin yeni tartışmalara yol açtığını belirten Aşkın, ”Bundan olumlu anlamda faydalanabilirsek daha az konuştuğumuz, tartıştığımız konuları uygarca tartışmayı becerebilirsek, zannediyorum bu süreç bütün toplum için faydalı bir süreç olacaktır. Belki ben çok acı çektim, ama bu süreçten Cumhuriyet karlı çıkacaktır” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı