Gündem Haberleri

  Rekorunu 48 saat elinde tutabildi

  A.A.
  01.10.2008 - 10:06 | Son Güncelleme:

  Milli Okçu Gülbin Su, Pekin Paralimpik Oyunları'nda makaralı yay kategorisinde paralimpik rekoru kırarak yarı finale kalmasına karşın, rekorunu sadece 48 saat elinde tutabilmenin üzüntüsünü yaşıyor.

  Su, performansının zirvesinde katıldığı Paralimpik Oyunları'nda madalyayı küçük hatalardan dolayı kaybettiğini söyledi. Yeterli destek göremediğini ve oyunlara kendi olanaklarıyla hazırlandığını belirten Su, şöyle devam etti:
  “6 yıldır okçuluk sporuyla ilgileniyorum. Reyhanlı'da resim öğretmenliği yapmaktayım. Okçuluğa pasajda pamuk çuvallarına ok atarak başladım. Son yıllarda kendimi geliştirdim. 2 yıl önce Çek Cumhuriyeti'nde yapılan Avrupa Şampiyonası'nda ikincilik, geçen yıl Güney Kore'de yapılan Dünya Şampiyonası'nda üçüncülük elde ederek Türkiye'ye tarihinde ilk kez madalya kazandırdım. Her sporcunun olduğu gibi en büyük rüyam Paralimpik Oyunları'na katılmaktı. Bu da nasip oldu. Yarışma öncesinde özellikle Hatay'da gerekli desteği göremedim. Buna rağmen, çalışmalarımı kısıtlı olanaklarla sürdürerek olimpiyat barajını aştım. Pekin'deki oyunlarda dünyanın en ünlü sporcularıyla yarıştım. Özellikle İsveçli Ann Christin Nilsson ile yaptığım yarışmada makaralı yay kategorisinde 6 kez 10, 5 kez 9, bir kez de 7 puanlık atış yaparak rakibimi toplamda 112-102 yendiğim gibi olimpiyat rekoru da kırdım.”

  “ADIMI OLİMPİYAT TARİHİNE YAZDIRDIM”

  Adını Paralimpik Oyunları tarihine yazdırdığını fakat rekorun sevincini sadece 48 saat yaşadığını belirten Su, “Deneyim eksikliğinden rekorumu madalya ile taçlandıramadığım için kendimi affedemiyorum. Anneme, 12 kardeşime, öğrencilerime ve ülkeme verdiğim sözde duramadım. Rekorum 48 saat sonra turnuvanın en başarılı sporcularından İngiliz Mel Clarke tarafından kırıldı. Küçük hatalar, konsantrasyon bozukluğu, heyecan ve acemilik nedeniyle elime geçen fırsatı kullanamadım ve 4'üncülükle yetinmek zorunda kaldım.”
  Yakın hedefinin önümüzdeki yıl Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak Dünya Şampiyonası, asıl hedefinin ise 2012'de Londra'da yapılacak Paralimpik Oyunları olduğunu anlatan Su, şunları kaydetti:
  “Pekin fırsatını kaçırdım ama kendime olan güvenim arttı. Destek görürsem kesinlikle dünya ve olimpiyat şampiyonluğunu ülkeme getireceğim. Nerede hata yaptığımı biliyorum. Bunlardan önemli dersler çıkarttım. Gelişmeler beni daha çok hırslandırdı. Çalışmaya asla ara vermeyeceğim. Öğretmenlik yaptığım Reyhanlı ilçesini çok sevmeme karşın, antrenman koşullarının düzelmesi için tayinimin kent merkezine yapılmasını isteyeceğim. Çünkü, sürekli antrenman, milli takım kampları ve yarışmalarda olacağım. Yaşamım boyunca unutamayacağım Pekin başarısızlığımı telafi edeceğim.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı