Gündem Haberleri

  Reklam panosu için ağaçları katlettiler

  Hürriyet Haber
  22.01.2011 - 15:17 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri, reklam panoları iyice gözüksün diye ağaçları katletti.

  AĞAÇLARI BÖYLE KATLETTİLER / FOTO GALERİ

  Sabah saatlerinde Esentepe İrfan Baştuğ Paşa Caddesi üzerindeki ağaçları budama bahanesiyle gelen ekipler ağaçların tüm dallarını kökünden kestiler.

  Boğaziçi köprüsüne giden otobanın kenarındaki apartman duvarlarındaki reklamı engelleyen tüm ağaçları kesmeye başlayan ekiplere mahalle sakinleri müdahale etti.

  Otobanın karşı tarafındaki ağaçlara hiç müdahale etmeyen ekipler,  irfan Baştuğ caddesi 18 numaradaki reklamın görünmesine engel olan ağaçları kesmek için daha sonra gizli olarak çevreyolunda geldi. Bu kez ellerinde elektrikli testere yerine ses çıkarmaması için normal testere vardı.

  Vatandaşlar farkına varıp müdahale edene kadar ağaçlarda geriye kalan tüm dalları da kökünden kestiler.

  Reklam panosu için ağaçları neredeyse kökünden kesen ekiplere "Niye sadece buradaki ağaçları kesiyorsunuz" diye karşı çıkan vatandaşlara verilen cevap, "Müdürümüz böyle istiyor" oldu.

  Ekiplerin ağaçları, reklam panosunun hizasına göre engelleyip engellemediğine bakıp kesmesi dikkat çekti. İstanbul'un içinde kalan birkaç ağaç ta reklam panolarının kurbanı oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı