Gündem Haberleri

  Rehn: İstiklal Marşı beni duygulandırıyor

  ANKA
  07.05.2008 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oli Rehn, İstiklal Marşı’nın kendisini duygulandırdığını söyleyerek, Türkiye ile Avrupa arasında benzer gelenekler bulunduğunu söyledi.

  İlki geçen yıl gerçekleştirilen Liselerarası Avrupa Bilgi Yarışması’nın ödül töreni Dedeman Otel’de yapıldı. Törene Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oli Rehn de katıldı.

  REHN: “MİLLİ MARŞINIZ BENİ DUYGULANDIRIYOR”

  AB Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oli Rehn, İstiklal Marşı’nı dinlediği zaman kendini duygusal hissettiğini söyleyerek, “Aynı gelenek bizde de var. Bu açıdan Avrupa ile çok benzer gelenekleriniz var” dedi. Türkiye’nin AB’nin parçası olduğuna inandığını ifade eden Rehn, kendisinin ise milli marşlarını Formula 1 yarışları sonrasında Fin pilot Kimi Raikonen’in kazandığı yarışlar sonrasında dinleyebildiğini söyledi. .

  Avrupa Bilgi Yarışması’na değinen Rehn, söz konusu yarışmanın bir benzerine 25 yıl önce kendisinin de katıldığını anlattı. Gençlerin yarışma ile Avrupa ile ilgili bilgi sahibi olabileceğini belirten Rehn, “Belki aranızdan bire Avrupa Birliği komisyonu üyesi olacak” dedi. Türkiye’de bulunduğu süre içerisinde Türkiye’yi daha iyi anladığını ifade eden Rehn, “Bu çalışma bizim ortak geleceğimizle ilgili bir çalışmayı oluşturuyor” dedi.


     

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı