Gündem Haberleri

  Regata tetikçilerine rekor ceza isteniyor

  Hürriyet Haber
  23.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Regata Zilli Bar'ın sahibi Can Arıkan'ın planlayarak öldürülmesine, güvenlik görevlisi Yunus Polat'ın yaralanmasına neden olduğu iddia edilen 4'ü gıyabi tutuklu, 1'i tutuksuz 8 sanıkla ilgili soruşturma tamamlandı. İddianamede, 50 yıldan 74 yıla kadar hapisleri istenen sanıklardan Hüseyin Temiz'in, tartıştığı Zilli Bar'ın sahibini öldürtmek için İstanbul dışından Davut Büyük, Hakan Çillioğlu, Necmettin Müşerrefoğlu aracılığı ile Şenol Gavuz, Ebubekir Keskin, Sunay Fener'i tetikçi olarak getirttiği belirtildi.

  Barlar kapanmıştı

  Ayrıca cinayetten sonra Memiş Çillioğlu'nun sanıklara İGS'den giysiler aldığına da dikkat çekildi. Toplam 302 yıl hapis cezasının istendiği dava önümüzdeki günlerde başlayacak. Regata'da 1 Mart’ta meydana gelen bu olaydan sonra bar sahipleri güvenliklerinin sağlamadığını öne sürdükleri Marina yöneticilerini protesto etmek için barlarını kapatmışlardı.

  Elbise karşılığı baskın

  Ataköy Marina'daki Zilli Bar'ı basıp, sahibini öldürmek, bir güvenlik görevlisini de yaralamakla suçlanan 1'i tutuksuz 8 sanıkla ilgili toplam 302 yıl hapis cezası istendi. Baskını, birer takım elbise karşılığı gerçekleştirdikleri ileri sürülen tetikçilerin yargılanmasına yakında başlanacak.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı