Gündem Haberleri

  Referandum

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Köprü krizinde son söz

  Antalya'da tartışılan Konyaaltı Sahilindeki köprünün yıkım kararı için Başkan Kumbul'dan sürpriz

  İLGİNÇ GELİŞME

  ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul'un ‘‘Konyaaltı Sahilindeki Köprü Yıkılacak’’ diyerek başlattığı tartışmada ilginç gelişmeler yaşanıyor. Bayındırlık Bakanlığı'nın ‘‘Kıyı Kenar Yasası’’ gereğince iki metrelik bölümünün yıkılmasını istediği köprü konusunda, Başkan Kumbul, kamuoyu yoklaması yaptırmaya karar verdi.

  PROJE ÇALIŞMASI

  Hürriyet Akdeniz'e özel açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kumbul, köprünün bu yaz sezonu süresince işlevini sürdüreceğini, bu arada proje çalışmaları yapılacağını söyledi. Başkan Bekir Kumbul, ‘‘Eğer bir şeyi yıkacaksanız, yerine en azından onu aratmayacak, ondan daha hoş ve güzel bir şeyi yerine koymalısınız. Koyamayacaksanız köprüyü yıkmanın bir anlamı yok’’ dedi.

  SEZONA YETİŞİR

  Kumbul, fazla bölüm yıkıldıktan sonra köprüye yeni düzen vereceklerini belirterek şöyle konuştu: ‘‘Yapılacak düzenleme herkese güzel olmuş dedirtmeli. Yasaya uygun olarak herşeyi 2001 turizm sezonuna tam hazır edeceğiz. ALKE ile konuştum. Kamuoyu araştırmasında halk yıkılmasına taraftar olmazsa durum yeniden değerlendirilecek.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı