GeriGündem Red Giselle rüya gibi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Red Giselle rüya gibi

St. Petersburg Bale Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve tüm dünyada övgü alan Red Giselle, İstanbul Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluştu.

Genç Pamukbank Sanat Etkinlikleri çerçevesinde ‘‘Red Giselle-Bir Balerinin Öyküsü’’ adlı gösteri önceki gece ilk kez İstanbul Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelendi. Rusya'nın en popüler çağdaş bale topluluklarından olan St. Petersburg Bale Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘‘Red Giselle’’ İstanbullu sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.

Red Giselle'de, ünlü balerin Olga Spessivtseva'nın Rusya'da başlayıp Amerika'da biten inişli çıkışlı hayatı konu alınıyor. İdealist bir balerin olan Olga, kötü bir baletle birlikte olmaya başlar. Hocası onu kurtarmaya çalışsa da onu bir türlü doğru yola çekemez. Olga Spessivtseva daha sonra başka biriyle birlikte olur ve baleti bırakır. Son aşkı da eşcinsel çıkınca Olga, bunalıma girerek gece kulüplerinde çalışmaya başlar. Sonunda intaharın eşiğine gelen Olga'ya deli gömleği giydirilir. İzleyenleri Olga Spessivtseva'nın acılarla dolu hayatına çeken iki perdelik gösteriyi izleyenler arasında Kanal D Genel Müdürü Faruk Bayhan, Şevval Sam-Metin Tekin çifti, Nurhan Damcıoğlu ve Zeynep Tunuslu da vardı.Yorumları Göster
Yorumları Gizle