Gündem Haberleri

  Recep'in destanı bu

  ANKARA
  26.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın Gezi olaylarına atıfla “Polis destan yazdı” açıklamasına, “Destan düşmana karşı yazılır. Bir ulusal irade sonucunda destan yazılır. Ulusal Kurtuluş Savaşı Destanı gibi. Destan budur. Kendi halkına karşı polis destan yazar mı? Adamdaki kafaya bak, zihniyete bak. Recep’in destanı bu” dedi.

  Kılıçdaroğlu, dün TBMM grup toplantısında özetle şunları söyledi:

  İTİBARI YERLERDE
  “Sincan’a, İstanbul’a, Samsun’a, Erzurum’a, Kayseri’ye gitti. Sadece bağırıyor. Bağırıyor ama sadece kendisi dinliyor. Bakmayın televizyonların canlı vermesine. Emin olun, kendisinin dışında kimse dinlemiyor onu. Ne demiştik, ‘İtibarın yerlerde sürünüyor.’ Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada öyle. ‘Erdoğan’ deyince akla sadece bir sözcük geliyor: ‘Yalancı’
  Diktatör gençlere ‘Kininizi unutmayın’ diyordu. Kin tohumları ekiyorsun bu topluma, kardeş kardeş yaşayanları düşman haline getiriyorsun. Meydanlardaki gençleri niye dinlemiyorsun, ne yaptı onlar sana? Çadırlarını yaktın onların sen, ‘Talimat verdim’ diyorsun. O hayatını kaybeden 5 kişinin katili sensin, biliyor musun? Talimatı sen verdin

  HESAP VERİRSİNİZ
  Bütün polis arkadaşlarıma sesleniyorum, siz Recep Tayyip Erdoğan’ın değil halkın polisisiniz. Ellerinde karanfillerle Taksim’e çıkanlar sizin düşmanınız değil. Onlar sizin TOMA’larınızın üstüne karanfil bırakmaya çalıştı. Taş atanlara engel olmaya çalıştılar. Onlar sizin kardeşleriniz. Siz onların güvenliğini sağlamak zorundasınız. Size verilen kanunsuz emirlere uymayacaksınız. Kanunsuz emre uyarsanız gün gelir hesabını verirsiniz.

  YALAN SÖYLÜYOR
  Bu diktatör, ‘Camide içki içtiler’ dedi. İmamı, müezzini ‘İçilmedi’ diyor ama o ‘İçildi diyor. ‘İçildi’ dedikçe yalanı katmerleşiyor. Başörtülü bir kadının, Kabataş İskelesi’nde 50-100 kişinin çocuğuyla birlikte darp edilip kendinden geçtiğini, uyandığında üzerinin idrar koktuğunu söylüyordu. Çıkıp bunları televizyonda utanmadan söylüyor. Yahu sen Başbakan değil misin? Bunu yapanlar zaten insan değil neden yakalamıyorsun? Bir başbakan bu kadar büyük bir yalanı utanmadan nasıl söylüyor. Allah’tan korkuyor mu, kuldan utanıyor mu?

  KAÇ PARALIKSIN
  Diktatör, medyadan korkuyor. İstediğin kadar baskı uygula, korkmaya devam edeceksin. İçerdeki medyayı halletti, şimdi dışarıdaki medyayla uğraşıyor. Bilmiyor orada demokrasi var. Sen kaç paralık adamsın onların gözünde? Uluslararası medyaya çatıyor. Hadi onlara söyle bakayım ‘Senin boynundaki tasmayı çıkardık’ diye. İçerde efelenmek kolay ama dışarda o kadar kolay değil. Yaldızların, itibarın düştü artık senin. Sen bu ülkenin kamburusun, bunu unutma. Sen artık yolcusun.

  AKŞAM GAZETESİ
  TMSF bir medya kuruluşuna el koydu, istediğini yapıyor. Gazetenin başına eski bir AKP milletvekilini getirdiler. Bu bile başlı başına sansür ve baskıyı gösteriyor. Eski Genel Yayın Yönetmeni çaba harcıyor, objektif bakıyordu. Onu görevden aldılar. Sağlıklı işleyen demokraside hükümetler medyadan korkmamalı, onun özgür olmasını istemeli. Halkın taleplerinin yansımasından, demokrasiden, halktan korkanlar medyanın özgür olmasını istemezler. Bu yüzden Türkiye hapisteki gazeteci sayısı açısından dünyada bir numara. İşadamlarına çağrıda bulunuyorum. Eğer bir ülkede özgürlük ve demokrasi yoksa kazandığınız paraların önemi yoktur. Baskının olduğu yerde mal varlığının güvencesi yoktur. Bir gece diktatör karar alır, TMSF gelir bütün mal varlıklarınıza el koyar. Bunu sakın unutmayın.”

  Her yer Taksim her yer direniş

  Recepin destanı bu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü grup toplantısını izleyenler arasında Gezi Parkı eylemlerine katılan bir grup genç de vardı. Atatürk’lü bayrak açan, başlarında baret ve yüzlerinde gaz maskesi bulunan gençler, Kılıçdaroğlu konuşurken sık sık “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganları attı. Kadın eylemciler ise gruba gelirken, kırmızı giysileri tercih ettiler. Kemal Kılıçdaroğlu grupta partiye yeni katılanlara rozetlerini bizzat taktı.
  Fahir ARIKAN / ANKARA

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı