GeriGündem Recep Usta 6 milyar takmış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Recep Usta 6 milyar takmış

Büyük Anadolu Hastanesi'nin eski müdürü Atakan Sarıkaya, hastanede kendi girişimleriyle ücretsiz tedavisini sağladığı ‘Recep Usta’ diye tanınan dondurma ustası Recep Karsıkan'a verdiği 6 milyar lira borcu geri alamadığını söyledi.

Recep Usta'nın 250 kilodan 220 kiloya inmesini sağladığını belirten Sarıkaya, ‘‘İş kurması için ona 6 milyar lira borç verdim. Defalarca telefon ettim, 4 kez Kahramanmaraş'a gittim. Ama paramı alamadım. Son gittiğimde borcunu da inkar etti. Daha önce de benzeri olaylara karışmış’’ dedi.

50 MİLYAR İSTEDİ

Recep
Usta'nın kendi aracılığıyla ücretsiz tedavi edilmek üzere ocak ayında Büyük Anadolu Hastanesi'ne getirildiğini belirten Sarıkaya, şunları anlattı:

‘‘Hastanede 4 ay kadar kaldı. Giderken, işini kurmak istediğini söyledi. Dondurma dükkanı açmak için 50 milyar lira istedi. Ancak hastane yönetimi, bu rakamı çok buldu. Bana ‘Siz bana borç verin' dedi. Ben de 2 milyar 700 milyon lirayı, eşi Şaziye Karsıkan adına İş Bankası Kahramanmaraş Şubesi'ne havale ettim. 1 milyar 800 milyonluk çek, 1.5 milyar lira da nakit para verdim. En geç 1 Temmuz 2001'de borcunu ödeyeceğini söyledi. Aramızda dostluk oluştuğu için senet imzalatmayı gerekli görmedim.’’

BORCUM YOK

Recep
Usta ise borcu olmadığını öne sürerek Sarıkaya’nın kendisine yardım amacıyla konserler düzenleyip, gelirin yüzde 10'unu alacağını söylediğini öne sürdü. Eşi adına 2 milyar 700 milyon liralık havale yapıldığını kabul eden Recep Usta, ‘‘Bu hesaba birçok kişi yardım olsun diye para gönderiyor. Ben bu parayı da yardım zannettim. Kimseyi dolandırmadım’’ dedi.

9 yıldır yatakta

1993’ten beri yataktan kalkamayan ve ihtiyaçlarını kendi kendine karşılayamayan 44 yaşındaki Recep Karsıkan, İstanbul’da gördüğü tedavi sonucu 250 kilodan 220 kiloya indi. Ancak diyeti uygulayamayınca, verdiği kiloları geri aldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle