Gündem Haberleri

  Recep Tayyip Picasso

  Hürriyet Haber
  22.01.2006 - 20:57 | Son Güncelleme:

  Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan, Sabancı Müzesi’ndeki Picasso İstanbul’da sergisini gezmiş. Ve şöyle demiş: SİYASET, HER ZAMAN YALAN SÖYLEYEN BİR GERÇEKTİR. Şaka şaka, atıyorum, şöyle söylemiş:

  “Picasso, sürekli gelişen, değişen bir akımın temsilcisi oldu. Bunu bütün eserlerinde ortaya koyuyor. Bu eserleri gördüğünüz zaman gelişmek ve değişmenin üzerinde durmak lazım. Bundan bir şeyler kapmakta fayda var. Başlanan noktada kalmak değil, sürekli dünyadaki gelişmelere, değişimlere ayak uydurmak suretiyle, o kendi çizgi gücünü ortaya koyması örnek teşkil edecektir. Ben de kendisini rahmetle anıyorum!”

   

  (Milliyet bu habere “Erdoğan'dan Picasso için övgü dolu sözler” diye başlık atmış. Picasso’nun başı göğe ermiştir artık!)

   

  *

   

  “Sanki Erdoğan resimden ve Picasso’dan anlar da...” diye küçümsemeyin sakın.

   

  Memleketimizde, Devlet adamlarının böyle her vesileyle ve her konuda ‘tarihe geçecek vecizeler’ söylemesi adettendir.

   

  (Anlatmıştım size, Asterix’in bir macerasında, genç bir danışmanı ukalalık edip Latince bir atasözü söyleyince, Sezar fırçalar: Alea jecta est filan gibi tarihe geçecek vecizeleri burada ben söylerim!)

   

  *

   

  Neyse...

   

  Picasso ve Erdoğan hakkında iki satır yazayım diye oturdum, sonra lafımı bizzat ağzıma tıkadım. Ne yazacağız şimdi biz biraber?

   

  İmametten ve Şeriat’tan yola çıkıp, Milli Görüş hırkasını da atıp değiştiğini söyleyen Erdoğan’ın değişe gelişe Picasso’nun bir tablosunu andırdığını söylesem, şimdi soğuk kaçar. Çok yapılmış bir espridir.

   

  Yanda Picasso’nun bir tablosunu görüyorsunuz. Sağda Pablo Picasso’nun, solda Recep Tayyip Erdoğan’ın kadına bakışı... desem? O da mı olmadı?

   

  Neyse, ben size Picasso’nun bir vecizesini aktarayım, Erdoğan’la bağlantıyı varsa kendiniz kurarsınız:

   

  SANAT, HER ZAMAN GERÇEĞİ SÖYLEYEN BİR YALANDIR!

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı