GeriGündem Ray Charles, festival için İzmir'e geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ray Charles, festival için İzmir'e geliyor

Caz müziğin efsane sanatçısı Ray Charles, İzmir'e geliyor. Yarım yüzyılı geride bıraktığı müzik yaşamında Georgia On My Mind, Ellie My Love, A Song For You gibi unutulmaz şarkılara imzasını atan Ray Charles, İzmir'de 4 ile 7 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Parliament Superband Caz Festivali'ne katılacak. Sanatçı, festivalin 7 Hazirandaki kapanış konserinde müzikseverlerle buluşacak.

Parliament Superband Caz Festivali, ilginç bir açılış konseriyle seyirciyi selamlayacak. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 4 Hazirandaki konserde tenor saksofoncu David Murray ve grubuna eşlik edecek.

Festivalin yıldızları bu kadar değil. Sadece sesiyle değil, sahne hakimiyeti ile de tanınan Roberta Flack, 5 Haziranda seyirciyle buluşuyor. Festivalin üçüncü gecesi olan 6 Haziran, yerli caz müzisyenlerine ayrıldı. ‘‘Turkish Music Meets Jazz’’ başlıklı bu gecede Burhan Öcal ve Jamaaladeen Tacuma Project'in sunacağı Groove Alla Turca, Doğu ve Batı müziğinin melodilerini harmanlayan ilginç bir çalışma. Craig Harris ile Barbaros Erköse ve Arkadaşları'nın ‘‘The Nation of Imagination’’ adlı projesi de müzikseverlerin ilgisini çekecek. Parliament Superband Caz Festivali'nin biletleri 25 Nisan tarihinden itibaren İzmir'de Vakkorama, Pan Kitabevi ile İzmir Devlet Opera ve Balesi gişelerinde, İstanbul'da Akmerkez ve Taksim Vakkorama'larda satışa sunulacak. Bilet fiyatları, yer kategorilerine göre 4, 3 ve 1.5 milyon olarak belirlendi. Tüm konserleri izlemek isteyenler 11, 8 veya 4 buçuk milyonluk kombine biletler alabilecekler. Bu biletlerin satışına 17 Mayısta başlanacak.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle