Gündem Haberleri

  Rapor geldi beraat etti

  Hürriyet Haber
  03.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Asuman Saral, evli sevgilisini öldürmekten 20 yıl hapisle yargılanıyordu. Adli Tıp raporu masum olduğunu ortaya çıkarınca genç kadın beraat etti.

  KADIKÖY 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen bir cinayet davası, beraatle sonuçlandı. Hasanpaşa'da gayrimeşru ilişki yaşadığı evli ve bir çocuk babası Yakup Kıralioğlu'nu tabancayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Asuman Saral, delil yetersizliğinden suçsuz bulundu. 20 yıla kadar ağır hapis istemiyle tutuksuz yargılanan sanık Asuman Saral, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nden aldığı sağlık raporunu göndererek duruşmaya katılmadı. Savcı Ertan Erbay esas hakkındaki görüşünü bildirerek, Adli Tıp raporunun sanığı suçsuz bulduğuna dikkat çekerek beraat istedi ve olayı şöyle anlattı:

  Silahı almak isterken

  ‘‘3.5 yıl evlilik dışı ilişki yaşadıkları Hasanpaşa'daki evlerinde Asuman Saral ile Yukup Kıralioğlu tartışmaya başladılar. Eşi Ayşe Kıralioğlu ile sevgilisi Asuman Saral arasında kalarak bunalıma giren Kıralioğlu, silahla kendisini vurmak istedi. Saral'ın Kıralioğlu'nun elindeki silahı almak istediği sırada yere düştüler. Yakup Kıralioğlu, vuruldu. Saral sevgilisini Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırdı. Yakup Kıralioğlu'nun ailesi tarafından tartaklanan Asuman Saral, tekrar evine döndü. Kıralioğlu'nun öldüğünü öğrenen Saral komşularına vicdan azabı duyarak 'Benim yüzümden öldü' dedi. Polis, kriminal laboratuvar incelemesinde Asuman Saral'ın iki elinde Yakup Kıralioğlu'nun ise sağ elinde barut izine rastlandığını belirtti. Adli Tıp raporunda Yakup Kıralioğlu'na 35-40 cm'den yakın atış yapıldığı tespit edildi.’’

  Adaletten kaçmadım

  Asuman Saral da daha önce verdiği ifadesinde cinayet iddialarını reddederek, ‘‘İntihar etmek amacıyla kendisini vuran Yakup'u hastaneye ben götürdüm. Ona kan aradığım sırada, eşi ve ailesi bana saldırdı. Yakup'un arkadaşları, beni Gülay Pekcan'ın evine götürdüler. Onlara durumu anlattım. Oradan eski eşimi aradım ve bir süre sonra Harem'de buluştuk. Bana bir miktar para verdi. Daha sonra memleketim Trabzon'a gittim. Adaletten kaçmadım. Yakup'u ben öldürmedim, ailesinden korktuğum için kaçtım’’ demişti. Dünkü duruşmada ölen Yakup Kıralioğlu'nun eşi Ayşe Kıralioğlu ve kızı hazır bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı