Gündem Haberleri

  Randevuya gecikti

  Ahmet HAKAN
  05.10.2005 - 01:54 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, direksiyon başında trafik çilesi yaşadı. 20-25 dakikalık yolu 1 saatte alan Başkan randevusuna geç kaldı.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, direksiyon başına geçti ve İstanbul’daki trafik çilesini yaşadı. 20-25 dakikalık yolu 1 saatte alan Başkan, Şam Valisi’yle randevusuna geç kaldı.

  E-5 VE TEM’E GİREMEDİ

  Başkan Topbaş ile yolculuğumuz Saraçhane’deki belediye binasından saat 12:50’de başladı. 25 dakikada Maslak’a ulaştık. O saatte özellikle kent merkezindeki yolların boş olması nedeniyle keyfi yerine gelen Başkan Topbaş, ‘Allah bize yardım ediyor. İşte bakın, trafik ne kadar rahat’ dedi. Ancak Topbaş, E-5 ve TEM’e girme önerimize uymadı.

  MEDYA SABIRSIZ

  İstanbul’un ulaşım sorununu çözmek için kavşak çalışmalarını yürütmek zorunda olduklarını söyleyen Topbaş, ‘İstanbul halkı bizi anlayışla karşılıyor ancak medya sabırsız’ dedi. Başkan Topbaş, ‘Yoğun trafikte siz ne yapıyorsunuz?’ sorumuza, ‘Ben önlemimi alıyorum. Trafiği hesaba katarak yola çıkıyorum. Herkes böyle yapsın’ şeklinde yanıt verdi.

  YAZIN YAPAMAZDIK

  Trafiği çile hale getiren çalışmaların, İstanbul trafiğinin daha az yoğun olduğu yaz aylarında yapılması gerektiğini hatırlattığımızda Başkan Topbaş, ‘Hiç fark etmezdi. Aynı eleştirileri alırdık. Aynı sorunlar yaşanırdı’ diye konuştu. Çalışmaların planlı bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Topbaş, şöyle devam etti: ‘Planımızı bozamayız. Ya İstanbul’un ulaşım sorununun çözülmesi için bu sıkıntılara katlanacağız ya da hiçbir şey yapmayacağız. Ben kararlı bir şekilde sorunu çözmek için harekete geçtim.’

  MASLAK’TA DENETİM

  Yol yapım çalışmalarının gece gündüz devam ettiğini kaydeden Başkan Topbaş, Maslak’taki çalışmayı yerinde denetledi. Başkan, trafiğin en fazla tıkandığı Maslak’taki çalışmanın 30 Kasım’da biteceğini ve trafiğin rahatlayacağını söyledi.

  RANDEVUYA GEÇ KALDI

  Saraçhane-Maslak arasını 25 dakikada kat eden Başkan Topbaş, dönüşte trafiğe takıldı. Maslak’tan Saraçhane’ye yaklaşık bir saatte ulaşabilen Başkan Topbaş, Şam Valisi için verdiği randevuya geç kaldı.

  Topbaş’ın trafik çilesi

  BAŞKAN Kadir Topbaş, arkadaşımız Ahmet Hakan’la birlikte direksiyon başına geçerek İstanbullu’nun trafik çilesini bizzat yaşadı. Hakan’ın, ‘Yoğun trafikte siz ne yapıyorsunuz?’ sorusunu Başkan Topbaş, ‘Ben önlemimi alıyorum. Trafiği hesaba katarak yola çıkıyorum’ diyerek yanıtladı. Ancak, yoğun trafiğe takılınca Şam Valisi’yle olan randevusuna geç kaldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı