GeriGündem Rambo, kaldığı yerden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rambo, kaldığı yerden

Rambo, kaldığı yerden
refid:4861604 ilişkili resim dosyası

Ünlü aktör Sylvester Stallone, “Rambo 4” filmiyle 60 yaşında savaş arenasına geri dönüyor. Filmin çekimlerine Ekim ayında Tayland'da başlanacak.Entertainment Weekly dergisinin internet sayfasındaki haberine göre, “Rambo 4” projesinin senaryosunun ayrıntıları ve çekim tarihi nihayet belli oldu.

Senaryosunu da Stallone'nin kaleme aldığı filmin çekimlerine Ekim ayında Tayland'da başlanması planlanıyor.

Bu kez Burma'da “adalet arayacak” olan Rambo, filmin başında Bangkok'da inzivaya çekilmişken bir haber alacak ve Burma'da kaybolan yardım gönüllülerini bulmak için yollara düşecek. “Tek kişilik ordu” Rambo, genç savaşçılarla birlikte büyük bir mücadele verecek.
  
BOMBALI OKLA HELİKOPTER PATLATIRDI
  
Tam 18 yıl önce en son Afganistan dağlarında bıraktığımız Rambo'nun dördüncü filmi merakla bekleniyor.

Ünlü aktör Sylvester Stallone'nin John J. Rambo adlı Vietnam gazisini canlandırdığı “Rambo”, 1982'de “İlk Kan-First Blood” adlı filmle doğdu.

Yönetmenliğini Ted Kotcheff'in üstlendiği filmde Stallone, başında kırmızı bandı, yırtık atleti, kir pas içindeki yüzü ve terli vücuduyla mücadele verdi.

Tankla helikoptere saldırmak, bombalı okla helikopterleri havaya uçurmak, barutla yara temizlemek, takılan paraşütün iplerini keserek kurtulmak gibi inanılmaz hareketlere imza atan Rambo, macerasını 1985'te “Rambo-İlk Kan 2” ile sürdürdü. Bu kez George P. Cosmatos'un kamera arkasına geçtiği filmde, kahraman Rambo, Vietnam'daki hapishanelerden bir ekibi kaçırmak için ter döktü.

Rambo, son olarak 1988 yılında Afganistan dağlarında mücadele verdi. Bu macerasında, yönetmenliği Peter MacDonald üstlendi ve Stallone bu sefer 42 yaşında “olgun” bir savaşçı olarak kamera karşısına geçti.

Film, Amerikan milliyetçiliğini körükleyen ögeleriyle 1980'li yıllarda özellikle kendi ülkesinde ilgiyle izlenmiş ve Rambo en tanınan aksiyon kahramanları arasına ismini altın harflerle yazmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle