Gündem Haberleri

  Ramazan'ın başlangıcı ne zaman? 2018 Ramazan ne zaman başlıyor?

  Hürriyet Haber
  14.05.2018 - 19:16 | Son Güncelleme:

  2018 Ramazan ayının ne zaman başlayacağı pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. On bir ayın sultanı Ramazan'a sayılı günler kala Ramazan'ın başlangıcını merak eden vatandaşlar, 2018 Ramazan hakkında sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, Ramazan ne zaman başlayacak? Ramazan'ın başlangıcı ne zaman?

  Ramazan'ın ne zaman başlayacağı birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. Milyonlarca Müslümanın heyecanla beklediği bu kutsal ay oruç ve ibadetlerle geçecek. Peki, Ramazan ne zaman başlıyor? 2018 Ramazan başlangıcı ne zaman? İşte, 2018 Ramazan hakkında merak edilen detaylar...

  RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Tüm İslam dünyasının yıl içerisinde en değer verdiği aylardan biri olan Ramazan için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre Ramazan ayı 15 Mayıs akşamı kılınacak teravih namazı ile başlayacak.
  Oruç ibadetini gerçekleştirmek isteyen Müslümanlar, 15 Mayıs'ı 16 Mayıs'ı bağlayan gece ilk sahurlarını yapacak ve 16 Mayıs'ta akşam ezanı ile birlikte oruçlarını açacak.

  RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN VE KAÇ GÜN?

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2018 dini günler takviminde yer alan bir diğer bilgide ise Ramazan Bayramı'nın ne zaman ve kaç gün olacağı yer alıyor. Buna göre, bayramın arefe günü 14 Haziran günü olurken, üç günlük bayram 15-16-17 Haziran tarihlerinde tamamlanacak.

  14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi

  15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün

  16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün

  17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün

  RAMAZAN AYI'NIN FAZİLETİ NEDİR?

  Ramazan ayı müminler için bir rahmet, mağfiret, dayanışma ve paylaşma mevsimidir. Bu ay, manevî hayatımızda seçkin yeri olan fırsatlar ve imkanlar ayıdır. Ramazan, Allah’ın rızasını kazanma, sevdiği kullarından olabilme için fırsattır.
  Ramazan’ın her unsuru böyle bir kazancı sağlayıcı niteliktedir. Oruç Arapça’da “savm” kelimesiyle ifade edilir. Savm sözlükte nefsi tutmak ve engellemek anlamındadır. İslâm dininde oruç, sabahın başlangıcı sayılan ikinci fecirden
  (tan yerinin ağarmasından) başlayarak güneşin batışına kadarki sürede başka bir deyişle imsaktan iftara kadar ibadet niyetiyle yemekten, içmekten ve cinsel ilişkiden nefsi uzak tutmaktır.

  Ramazan pidesi fiyatı ne kadar oldu 2018 pide fiyatlarıRamazan pidesi fiyatı ne kadar oldu? 2018 pide fiyatları

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı