GeriGündem Ramadi Şeytanı poligonda öldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ramadi Şeytanı poligonda öldü

Ramadi Şeytanı poligonda öldü
refid:22516134 ilişkili resim dosyası

ABD tarihinin en ölümcül keskin nişancısı Chris Kyle, dört kez görev aldığı Irak’ta 150’yi aşkın direnişçiyi öldürmüştü. Psikolojisi bozulan eski bir asker, kendisini yeniden silaha alıştırmaya çalışan Kyle’ı Teksas’taki poligonda öldürdü.

IRAKLI direnişçiler, 1999-2009 yılları arasında Ramadi ve Felluce’de görev yapan SEAL komandosu Chris Kyle’a “Ramadi Şeytanı” lakabını takmış, başına 20 bin dolar ödül koymuşlardı. Irak’ta birçok kez ölümden döndüğü ve 2008’de 1.6 km’den bir direnişçiyi öldürdüğü de söylenen 38 yaşındaki Kyle’ı ecel ülkesinde buldu. “American Sniper” adlı kitabı çok satan Kyle, önceki gece gittiği Teksas’ta bir poligonda vurularak öldürüldü.

YARDIM EDİYORDU

Kyle’ın kamyonetini alıp kaçarken takip sonucu yakalanan şüpheli Eddie Routh (25) gözaltına alındı. Yetkililer, Routh’un da eski bir asker olduğunu ve travma sonrası stres bozukluğu sendromu yaşadığını belirttiler. Routh, kendisini tekrar silaha ısındırıp hayata döndürmeye çalışan Kyle’ı bilinmeyen bir nedenle yakın mesafeden vurdu ve poligondaki komşusunu da öldürdü. Kyle, silah eğitimi veren Craft International adlı bir şirket kurmuştu.

Ramadi Şeytanı poligonda öldü


Yorumları Göster
Yorumları Gizle