Gündem Haberleri

  Rainforest Cafe tahminlerin üzerine çıktı, ikinci şube geliyor

  Eren Güler / hurriyet.com.tr
  07.05.2008 - 06:29 | Son Güncelleme:

  Türkiye'deki ilk şubesini geçtiğimiz yıl İstinye Park'ta açan Rainforest Cafe, ilginç dekoru ve konsepti ile dikkat çekiyor.

  Açıldıkları ilk günden bu yana yoğun bir ilgi gördüklerini belirten Rainforest Cafe Genel Müdürü Adnan Sözmen, ikinci şubeyi Antalya'da açabileceklerini söyledi.

  DÜNYADA 36 ŞUBESİ VAR

  İkisi Amerikalı biri Türk üç ortağın geliştirdiği konseptin ürünü olan Rainforest Cafe ilk olarak 1994 yılında ABD'de açıldı. Gördüğü ilgi üzerine ABD'nin çeşitli eyaletlerine yayılarak bir zincir haline gelen Rainforest Cafe, ABD'de bugün itibariyle 26 şubeye ulaştı. Dünya genelinde de 36 şubesi bulunuyor.

  Türkiye'ye İstinye Park ile giren Rainforest Cafe'nin dekorunun en ilginç yönü içerisinin yağmur ormanları gibi tasarlanmış olması. Her yerde ağaçlar var ve masalar bu ağaçların arasında yer alıyor. İşin ilginç tarafı, siz sakince yemeğinizi yerken bir anda tepenizde gök gürüldüyor, şimşekler çakmaya başlıyor...  Tam 'ne oluyor?' derken bu kez de Cafe'nin içerisindeki dev goriller ve filler bağırmaya başlıyor, ortalık şenleniyor. Ayrıca yine yemek yerken dünyanın farklı ülkelerinden getirilmiş balıkları dev akvaryumlar içerisinde seyredebiliyorsunuz.

  Rainforest Cafe'den fotoğraflar...

  Özellikle çocukların çok ilgisini çeken bu konsept, Türk halkının da beğenisini kazanmış durumda. Zaten Rainforest Cafe yetkilileri de yaratılan konseptin en önemliği özelliğini şöyle açıklıyor: 'Her yaş, her zevk ve her gelir grubundan misafiri bir araya getiren farklı bir dünya.'

  FARKLI KONSEPTLERE KARŞI BÜYÜK İLGİ VAR

  /images/100/0x0/55ea7d84f018fbb8f883600eRainforest Genel Müdürü Adnan Sözmen, Türkiye’de yiyecek&içecek sektörünün hızlı bir gelişme içerisinde olduğunu ve farklı konseptlere karşı büyük bir talep oluşmaya başladığını söyledi.

  Bu talebe Rainforest Cafe gibi dünyada marka olmuş bir konseptle karşılık vermek istediklerini belirten Sözmen, "Bunun için de İstinye Park gibi bir projeyle beraber 2007 Eylül ayında İstanbul’da hizmete girdik" dedi.

  Şikago haricinde dünyanın hiçbir şehrinde birden fazla RFC'nin bulunmadığını kaydeden Sözmen, 'başka bir şube açmayı düşünüyor musunuz?' sorusuna şu yanıtı verdi:

  "Bir ikinci şehir olsa bu da inanılmaz potansiyeli ile İstanbul olurdu herhalde. Fakat gördüğümüz büyük ilgiye rağmen kısa ve orta vadede İstanbul’da ikinci bir şube açmayı düşünmüyoruz. Antalya’da yoğun insan sirkülasyonu sebebiyle Rainforest Cafe konseptinin çok başarılı olacağını düşünüyoruz."

  Rainforest Cafe'nin açıldığı günden bu güne tahminlerinin de üstünde çok büyük bir ilgi gördüğünü ifade eden Sözmen, "keyifli vakit geçirmek, bu keyfi leziz yemeklerle süslemek isteyen her yaş, kültür ve gelir grubundan çok geniş bir kitle Rainforest Cafe’ye geliyor. Çocuklu aileler için zaten vazgeçilmez bir atmosfer. Ayrıca sadık misafirlerimiz arasında gençler ve günlük hayatın stresli ortamından kısa bir sürede olsa kurtulmak isteyen büyük şirketlerde çalışan beyler ve bayanlar da bulunuyor." dedi. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı