Gündem Haberleri

  Rahip cinayetinde 'hayalet tabanca'

  SAMSUN (A.A)
  08.02.2006 - 14:56 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da silahlı saldırı sonucu öldürülen Santa Maria Kilisesi Rahibi Andrea Santaro'nun katil zanlısı ile birlikte ele geçirilen ve Samsun'daki balistik incelemesi tamamlanan silahın, Avusturya yapımı “Glock” marka bir tabanca olduğu öğrenildi.'Hayalet tabanca' olarak anılan silah x-ray cihazında fark edilmiyor.

  Rahip Santoro'nun öldürülmesiyle ilgili yakalanan lise öğrencisi O.A. (16) ile birlikte ele geçirilen Glock marka tabancanın balistik incelemesi, Samsun'da bulunan Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'nde yapıldı.

  Olayda kullanıldığı bildirilen tabanca olan 'Glock' marka silahlar, 'hayalet tabanca' olarak biliniyor ve plastik kaplama olduğu için x-ray cihazında fark edilmiyor. Kapasitesi 17 mermiye kadar çıkabilen çeşitli modelleri bulunan söz konusu tabancaların fiyatları ise 10 bin YTL'ye kadar çıkabiliyor.

  BRUCE WILLIS MEŞHUR ETTİ

  Washington Post Gazetesi, 13 Ocak 1985'te Kaddafi'nin teröristlere vermek üzere Avusturya'dan X-Ray cihazlarında görünmeyen 'hayalet silahlar' satın aldığını yazmasının ardından Glock marka silahlar böyle anılır oldu. Silahın Bruce Willis'ın başrolünü canlandırdığı Die Hard (Zor Ölüm) serisinde kullanılmasının ardından ünü arttı. Silah o günden beri polisiye ve casusluk filmlerinin vazgeçilmezi haline geldi.

  OĞLUMUN TARİKAT VEYA ÇETE BAĞLANTISI YOK

  O.A'nın babası Hikmet A, cinayeti çocuğunun işlediğine inanmadığını belirterek, oğlunun herhangi bir tarikat ve çeteyle ilgisi olmadığını söyledi. Hikmet A, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlu hakkında ortaya atılan birçok iddianın doğru olmadığını ileri sürerek, “Oğlum sigara bile içmiyordu. Hatta sigara içilen ortamda bile durmuyordu. Onun hakkında tiner kullandığı, başka türlü şeyler kullandığı yönünde söylentiler var. Böyle şeyler kesinlikle yok” dedi.

  Olayın parayla ilgili olmadığını savunan Hikmet A, “Bizim paraya ihtiyacımız yok. Ben zaten çocuğuma hergün 5 YTL harçlık veriyordum. Bu işin para için yapıldığına kesinlikle inanmıyorum” diye konuştu. O.A'nın okulda devamsızlıktan kaldığını kabul etmeyen Hikmet A, oğlunun çok başarılı bir öğrenci olduğunu, evde takdirnameleri bulunduğunu söyledi. Cinayeti çocuğunun işlediğine inanmadığını ifade eden Hikmet A, ”Oğlumun herhangi bir tarikat ve çeteyle hiçbir ilgisi yoktur. Olsa ben bilirdim” dedi.

  PSİKOLOJİK YARDIM ALIYORDU

  Hikmet A, ergenlik çağına girdikten sonra oğlunun davranışlarından bazı sorunları olduğunu tespit ettiğini, bu nedenle oğlunun yaklaşık 1 yıldır psikolojik yardım aldığını belirtti. Oğlunun internet kafeye gittiğini doğrulayan Hikmet A, Çömlekçi Mahallesi'nde bir poşetin içinde bulduğu silahı polise kendisinin teslim ettiğini, ama kesinlikle evinde silah bulunmadığını iddia etti. Baba Hikmet A, gözaltına alındıktan sonra çocuğuyla hiç görüşmediğini, görüşmek için talepte bulunacağını ifade etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı