Gündem Haberleri

  Rahatsız oldu

  Hürriyet Haber
  29.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ecevit: Baykal’la ilişkimden siyasi sonuç çıkarılmamalı

  CHP lideri Baykal'la aralarındaki karşılıklı sözlerin, ‘‘Buzlar eriyor’’ şeklinde yorumlanması Başbakan Ecevit'i rahatsız etti. DSP ile CHP'nin birbirinden çok farklı iki parti olduğunu savunan Ecevit, ‘‘DSP farklılığı ile birinci parti durumuna gelmiştir’’ dedi.

  BAŞBAKAN Bülent Ecevit, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la aralarındaki karşılıklı sözlerin ‘‘Aralarındaki buzlar eriyor’’ şeklinde yorumlanmasından rahatsız oldu. Ecevit eşi Rahşan Ecevit ile birlikte, DSP Genel Merkezi'nde vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra, gazetecilerin sormasına fırsat vermeden, bu rahatsızlığını dile getirdi. Baykal ile ilişkilerinin her zaman uygarca olduğunu söyleyen Ecevit, ‘‘Ama uygarca sözlerden ve ilişkilerden siyasal sonuçlar çıkarılmamalıdır’’ dedi. DSP ile CHP'nin birbirinden çok farklı partiler olduğunu vurgulayan Başbakan Ecevit, ‘‘DSP farklılığı ile birinci parti durumuna gelmiştir’’ diye konuştu. Başbakan, ‘‘Yorgun günlerim olur ama bir hastalık belirtisi yok’’ sözlerinin haber başlıklarına ‘‘Hasta değil yorgunum’’ biçiminde aktarılmasından da rahatsızlık duydu. ‘‘Oysa herkesin yorgun günleri olur. Ben bunu kasdetmiştim’’ diyen Başbakan, şöyle devam etti:

  ‘‘Benim herkes gibi yorgun günlerim olsa da dinlenecek günlerim olmaz. Gençliğimden beri de dinlenecek günüm olmamıştır.’’ Ecevit, bir gazetecinin, bayram tatilinin başlamasından bu yana 100'den fazla kişinin kazalarda öldüğünü hatırlatması ve bu konuda bir uyarısı olup olmayacağını sorması üzerine, ‘‘Milletvekillerimiz bunun için bir hazırlık yaptılar, bir yasa tasarısı hazırladılar. Önümüzdeki aylarda olabildiğince hızla bu tasarının yürürlüğe girmesini sağlamaya çalışacağız’’ dedi. Trafik kazaları artık ‘felaket’ haline geldiğini ifade eden Başbakan, İstanbul Milletvekili Ahmet Tan'ın hazırladığı tasarıyı ilk fırsatta Meclis'ten geçirmeye çalışacaklarını bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı