Gündem Haberleri

  Raduyev Apo'nun peşinde

  Hürriyet Haber
  30.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çeçenistan savaşı sırasında Rus birliklerin kuşatmasını yaran ünlü komutan Salman Raduyev, Apo'yu takibe aldı. Raduyev adına yapılan açıklamada, Apo'nun yeri belirlendiği anda sabotaj birliklerinin harekete geçeceği belirtildi.

  Çeçenler'in ünlü komutanlarından Salman Raduyev, bebek katili Abdullah Öcalan'ın peşine düştü.

  Raduyev'e bağlı Dudayev Ordusu adlı birliklerin basın merkezinden dün yapılan açıklamada, Apo'nun bulunduğu yer konusunda, şüphelerin bazı BDT ülkeleri üzerinde toplandığı belirtildi. Açıklamada, ‘‘Bütün gücümüzü kullanarak Öcalan'ı yakalamaya hazırız. Kendisinin nerede bulunduğunu tespit ettiğimiz anda, sabotaj birliklerimiz hiçbir uyarıda bulunmadan o ülkeye giderek, yakalamak üzere gereken tedbirleri alacak’’ denildi. Ayrıca, Öcalan'ın bulunması en muhtemel yerin ise Karabağ olduğu kaydedildi.

  Çeçenistan savaşı sırasında, bu cumhuriyet dışındaki Kızılyar Kasabası'nı basarak adını duyuran Raduyev, 9 Ocak 1996'da başlattığı bu eylemi sırasında, kasaba yakınlarındaki Pervomaiskoya Köyü'ne geçmiş ve burada Rus birliklerinin 3 çember halinde haftalar süren kuşatmasını adamları ile birlikte yararak, Çeçenistan'a geçmeyi başarmıştı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı