Gündem Haberleri

  Putin Nobel Barış Ödülü’nü hatırlattı

  Hürriyet Haber
  01.09.2013 - 01:07 | Son Güncelleme:

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Nobel Barış Ödüllü (ABD Başkanı Barack) Obama’nın Suriye’ye karşı askeri müdahalenin olası kurbanlarını düşünmesi gerekir” dedi.

  Suriye ile ittifakı sürdüren Putin, Vladivostok kentinde düzenlediği basın toplantısında Şam’ın kimyasal silah kullandığı iddialarının sorulması üzerine şöyle konuştu:

  NİYE KULLANSINLAR: Suriye ordusu şu anda taarruzda ve çeşitli bölgelerde muhalifleri kuşatmış durumda. Bu koşullar altında (kimyasal silah kullanarak), askeri operasyon isteyenlere koz vermek, tamamen saçmalıktır.

  KANIT YOK: ABD’li meslektaşlarımız, Suriye hükümetine bağlı birliklerin kimyasal silah kullandığını ve ellerinde kanıt olduğunu söylüyor. Kanıt varsa bunu Birleşmiş Milletler uzmanlarına ve Güvenlik Konseyi’ne göstersinler. Bunu yapamıyorlarsa, kanıt yok demektir.

  PROVOKASYON: Kimyasal silah konusunun, diğer ülkeleri Suriye çatışmasına çekmek ve özellikle ABD gibi uluslararası arenanın güçlü üyelerinin desteğini kazanmak isteyenlerin provokasyonundan başka bir şey olmadığına inanıyorum. G20 zirvesi tartışma için iyi bir platform.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı