Gündem Haberleri

  Putin muhalif gazetecilere çıkıştı: "Siz bana b.k atarken iyiydi"

  A.A.
  20.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Rusya'nın önde gelen muhaliflerinden medya kuruluşu olan “Moskova'nın Ekosu” radyosu Genel Yayın Yönetmeni'ne, “Siz bana b.k atarken ben sinirlenmiyorum, siz neden sinirleniyorsunuz?” dedi.

  Putin'in dün Moskova'nın dışındaki ikametgahında ülkenin önde gelen gazetecileriyle yaptığı görüşmeye “Moskova'nın Ekosu” radyosunun Genel Yayın Yönetmeni Aleksiy Venidiktov ile diyaloğu damga vurdu.

  MUHALİF GAZETECİLERLE GERGİN GÖRÜŞME / FOTO GALERİ

  Toplantı sırasında Venediktov'a dönüp, “Bana kızgın olduğunuzu görüyorum. Bunu yüzünüzde görüyorum. Siz bana durmaksızın b.k attığınızda ben kızmıyorum” dedi.

  Soçi'de tatil yaptığı zaman bir radyo programında ABD'nin füze kalkanı planlarıyla ilgili başka bir ülkenin çıkarına yayın yapılan bir haber programına denk geldiğini belirten Putin, “Yatakta uzanarak düşünüyordum: Bu bilgi verme değil. Bu ülkemizin aleyhinde başka ülkelerin çıkarına hizmet eden bir haberdi” diye konuştu.

  "ÇAYDANLIK" BENZETMESİ PUTİN'İ ÇİLEDEN ÇIKARDI

  Venediktov'un, Putin'e, Rusya'daki protesto gösterilerini organize eden gruplardan bazılarının liderleriyle görüşmeye hazır olup olmadığını sordu ve ekledi: “Herkesin adil seçime ihtiyacı var. Oradaki herkesin sizi sevmeyebileceği gerçeğine karşın bu liderlerden bazılarıyla neden görüşmüyorsunuz?”

  Putin, bunun üzerine diyaloga hazır olduğunu, ancak önerilerine muhalefet liderlerinin burun kıvırdığını belirterek, “Onları bir kaç kez davet ettim ancak hiç bir zaman gelmediler” dedi.

  Moskova'nın Ekosu radyosunun internet sitesinde muhalif liderlerden birinin blogunda yer alan, “Sadece çaydanlık Putin için oy verdi” ifadesinin kendisini çileden çıkardığını belirten Putin, “Nasıl bir tartışma yapacaksınız? Toplumun çoğunluğuna yönelik nasıl bir yaklaşım bu?” sorusunu yöneltti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı