Gündem Haberleri

  Pusuda yakalandılar

  Hürriyet Haber
  07.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Küçükçekmece - Çeşitli semtlerdeki banka şubelerinin önünde bekleyip, yüklü miktarlarda para çeken kişileri takip eden ve kapkaç yapan 2 kişi, polis tarafından suç üstü yakalandı.

  Bugüne kadar yaklaşık 50 milyar lira çaldıkları belirlenen çetenin, bu paralarla üç adet son model otomobil aldığı ortaya çıktı.

  Küçükçekmece, Bağcılar ve Bahçelievler semtlerinde birbiri ardına meydana gelen kapkaç olayından sonra harekete geçen polis, banka önlerinde kurduğu pusuda Ömer Turan ve İsmail Delibaş adlı yankesicileri suçüstü yakaladı. İki yankesicinin Asayiş Şube Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinde bugüne kadar yüzlerce kapkaç olayının faili oldukları belirlendi.

  Yakalanmadan bir süre önce kapkaç parası paylaşımı sırasında arkadaşları tarafından dövülen Ömer Turan'ın, bir süre önce 3 milyara aldığı Şahin marka otomobile, yaklaşık 2,5 milyar liralık aksesuar taktırdığı belirtildi.

  Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, çetenin firarda olan bir üyesinin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini belirttiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı