Gündem Haberleri

  Puro kutuma atılanlar

  Hürriyet Haber
  01.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:  İbrahim BİLİK

  İstan-bul'da özellikle uluslararası yabancı zincirlere bağlı büyük otellerin hangilerini cigar lounge ve barlarını puro satın almak için tavsiye edersiniz?

  Böyle bir araştırmanın sonuçlarını ilerdeki aylarda bir dizi halinde mekan adı vererek yazacağım. Bu nedenle bugün size genel bir yanıt vermekle yetiniyorum... Tavsiyelerim sadece oteller için değil, puro satılan restoran, bar vs... gibi tüm mekanlar için de geçerlidir.

  Öncelikle, buralara sadece puro satın almak için gitmenizi tavsiye etmem. Çünkü aynı puroları puro mağazalarından çok daha ucuza temin edebilirsiniz. Bu mekanlarla mağazalar arasında bir fiyat farkı olması çok doğaldır ve olmalıdır da. Ancak bu fark, ya da başka bir deyişle, bu mekanlarda satılan puroların kalitesiyle bunlara istenilen fiyat rasyosu arasındaki uçurum dudak uçurtacak kadar da derin olmamalıdır. Bu yerler isimlerinin başına 'cigar' veya 'puro' koymakla beraber, izlenimim buraların genellikle, ürün yelpazelerini genişletmek ve böylece mekanlarını yeni bir müşteri hedef kitlesine yani biz puro severlere satabilmek için puroyu amaç değil bir mekan pazarlama aracı olarak gören yerler olduğudur. Buraları hakikaten puro kültür, eğitim ve bilincini yaymak için açılmış yerler olsaydı buyazıda farklı olurdu. Bu mekanların atmosfer ve dekorunu beğeniyor ve de buralarda gözükmek istiyorsanız, yanınızda yeterli sayıdaki kendi puronuzu götürün.

  Devamı var.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı