Gündem Haberleri

  Psikolojisi bozuldu

  Nuray BABACAN / ANKARA
  08.01.2002 - 02:03 | Son Güncelleme:

  ANAP Başkanlık Divanı toplantısına Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu ile ANAP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çakar arasında yaşanan atama tartışması geldi. Yılmaz, olaya el koyarak Çakar'ı sakinleştirirken, bazı başkanlık divanı üyeleri son zamanlarda Karakoyunlu'nun psikolojisinin bozulduğu saptaması yaptılar.

  Başkanlık Divanı, partinin 2002 yılı bütçesi ve yeni dönem çalışmaları gözden geçirmek için Yılmaz başkanlığında 4 saat süren bir toplantı yaptı. Toplantıda bir ara Karakoyunlu ile Çakar arasında Tüpraş'ın Samsun Bölge Müdürlüğüne yapılan atamadan dolayı yaşanan tartışma gündeme geldi. Çakar, Karakoyunlu'nun DYP milletvekilinin hem oğlunu hem de gelinini işe almasının bölgede büyük tepki çektiğini belirterek, bakanın bu konudaki sert tavrını da eleştirdi.

  ÜSLUBU ÇOK SERT

  Çakar,
  TBMM Genel Kurulu'unda geçen hafta genel başkanla bu konu konuşulurken, Karakoyunlu'nun son derece sert tavır takındığını belirterek, ‘‘Ben sabırlı bir adamım. 6 ay bekledim. Ancak sayın bakan çok sert bir üslupta olaya yaklaştı’’ dedi. Yılmaz, olayı kendisinin çözeceğini kaydederken, Çakar'a da sabırlı tavrı yüzünden teşekkür etti. Bazı Başkanlık Divanı üyeleri de son günlerde yaşanan Salkım Hanımın Taneleri filmiyle ilgili tartışmalar nedeniyle Karakoyunlu'nun psikolojisinin bozulduğunu söylediler. Yılmaz, yorum yapmadı.

  Toplantıda, partinin 2002 yılı bütçesi de ele alındı. Tasarrufa giden ANAP'ın bütçesi 5 trilyon 200 milyar lira olarak bağlandı. Bir önceki yıla kıyasla bir trilyon lira indirim yapıldığı belirtildi. Geçen yıl milletvekili maaşlarından kesilen aidatların partiye katkısının da 80 milyar lira olduğu ifade edildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı